Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson led indexek bekötése?

E.ruben kérdése:

Simson led indexek bekötése?

Figyelt kérdés

Sziasztok adott egy Simson s51B EWR+ SEGU-val

[link]

és továbbá 4 darab fejenként 12V 2W 10 ledes irányjelző.

Nos az volna a kérdésem, hogy a gyári irányjelzők működtek, de ezek a ledesek csak gyengén világítanak,

Szeretnék segítséget kérni abban hogy hogy kössem be őket.

Ha feszültség alá helyezem az irányjelzőket a SEGU nélkül akkor világítanak ahogy kell, tehát biztos hogy működnek.

előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 28. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Van EWR-ed is? Biztos?

Mindegy, annak semmi köze az indexes körhöz, ugyanis az EWR a tompított és hátsó helyzetjelző védelmére szolgál.

A SEGU (így még nem láttam) vagy ELBA (na így ismerem) az a töltésért és a irányjelzésért felel, de 21W-os, normál izzókra van méretezve, így egy hagyományos, előtétellenállásos led nem lesz hozzá megfelelő.

Ledhez való index"relé" azaz index vezérlő áramkör szükséges, hogy korrekt legyen a dolog, de még ekkor sem lesz vége:


[link]

2018. nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Köszönet az előttem szólónak, mert valóban így van. Segu vagy ELBA nem lesz jó a LED-es index megvalósításához!

Ide LEDes indexrelé kell 2 lábú csatlakozóval plusz test (12V, 1-30 W). Visszajelzőt szeretne használni, vagy hangjelzést is akkor terhelésfüggetlen relét kell alkalmazni.

Nekem problémás volt a visszajelző vezérlése, ezért két visszajelzőt alkalmaztam.

Van lehetőség a hagyományos indexrellé használatára is de akkor izzók elé ellenálást kell bekötni. 8,2 ohm . (17,6 W) A hagyományos 21 W-os forgásjelek átalakítása a LED-es irányjelzésekre, például csak 1 W-ra

ELBA és a SEGU ez esetben se használja, mert azzal nem lesz jó

    

2018. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kösözönöm a válaszokat! Be van kötve jelenleg a visszajelző izzó is, de Tisztelt első válaszoló által kapcsolt cikkben látom, hogy ennek macerás a vezérlése. Lényegtelen volna számomra a visszajelző izzó, ezért ez semleges, ki fogom kötni ha nem fog vele működni megfelelően.

Nos, én amikor a barátom Derbi Sendáján cseréltem ledes indexeket láttam hogy párhuzamossan voltak kötve mindegyik elé ellenállások, de ehhez nem értek annyira, ezért hagytam is csak bekötöttem neki az előző helyére az új irányjelzőt.

Amikor megérkeztek a Simsonomhoz az új irányjelzők, tudtam hogy sokkal kisebb a feszültségük, mint az izzósé, amikor szembesültem vele hogy nem működnek a Seguval, gondoltam hogy megoldás lenne az ellenállás, de ahogyan tisztelt második válaszoló is írta, Seguhoz ez sem megoldás.

Az volna a kérdésem ez esetben, hogy vennék egy Plitz led relét, viszont ez nem tud aksit tölteni, gyári aksitöltőt pedig nem szeretnék venni, mivel a Segu joban tölt (és szükségem is van a jó töltésre, hiszen a hátsó ledes lámpám is akkumulátorról üzemel), megoldható volna az hogy a Segu-n megmaradna az akkumulátor töltés csak a villogó jel kábelt lehúzom róla, átkötöm a Pltitz relére, letestelem a Plitzet és 15/51-ről megkapja a feszültséget, a Segu pedig tölti az aksit csak nincs kihasználva rajta a villogó jel?

2018. nov. 29. 15:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Pontosan! A SEGU csak akkumulátor töltő berendezésként kell működtetni, az irányjelző megy az új 12V-os villogórelére OK

2018. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. nov. 29. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!