Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon párásodik és jegesedik...

Nagyon párásodik és jegesedik belülröl a kocsim szélvédöje elöl-hátul egyaránt. KIA ceed kombi,1 éves, ezért is bosszant annyira, hogy egy ilyen fiatal kocsinál ilyen elöfordulhat. Esetleg én csinálok vmit rosszul?

Figyelt kérdés

2018. nov. 29. 09:32
 1/10 Bence_ ***** válasza:

Belső levegő keringtetés, tiszta a pollen szűrőd?

Pucoldmeg az üvegeket az is sokat tud javítani.

2018. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tlaszlo85 ***** válasza:
100%
Esős időbe nekem is párásodik. Kapcsold be a klímát miközben megy a fűtés és egy pillanat alatt letolja a párát.
2018. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs belső keringtetésen a szellőztetés, meg kell keresni hol ázik be az autó.
2018. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

automata klímás?

nekem van egy MAX feliratú gomb a klímapanelen, ami gyorsan leszedi a párát, indulás előtt meg jégtelenít. de menet közoen a páraszenzor is érzékeli, és magától párátlanít. nekem 2 éves ceed kombim van.

2018. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Külső keringetésre tedd a fűtést.!!!!

De már százezerszer le lett itt is írva.

De amelyikben nincs klíma az mit kapcsoljon?

Semmi köze a klímának ehhez.

De ha belső keringetésen van , mindíg fog párásodni.

2018. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az utastérben túl sok a nedvesség. Lehet rossz tömítés, vagy összeszerelési hiba.

Klímát nem fogod tudni bekapcsolni. A legtöbb klíma rendelkezik egy hőmérsékletérzékelővel, ami megakadályozza kompresszor bekapcsolását, ha a hőmérséklet nem éri el a plusz öt fokot.

Állítsuk száraz helyre az autót és elyezzünk el barkácsboltokban kapható páramentesítőt az autóban.

2018. nov. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Külső keringetésre kell tekerni a fűtést.

Ha azon van, akkor lehetséges, hogy nedves a padlószőnyeg, mert vízesen szálltatok be az autóba, és úgy maradt. Ha nem, akkor lehet valahol a tömítéseknél van a hiba, ahol tud szivárogni. Mivel 1 éves az autó, gondolom van rá garancia, nem? Egyáltalán nem normális, hogy belülről jegesedik, főleg egy éves autónál nem.


[link]

2018. dec. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Elvittem a kereskedésbe,ahol vettem,közösen néztük át a padlószőnyegek alatt a lábteret+a csomagtartót is.Csontszáraz mindkettő. Hétfőn viszem ismét, ott is marad egy hétig, hogy kiderítsék, mi lehet a gond.
2018. dec. 2. 00:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidd szervizbe, végső soron nekik ebből kell megélni.

Kár hogy nem olvastad el és akkor nem is érted meg a jó tanácsokat.!

2018. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Szerinted úgy viszem el szervízbe,hogy a fent leírtakat nem próbáltam már ki?!Eszem megáll,hogy MINDIG van vki,aki segítség helyett az észt osztja!Mellesleg,egy éves kocsi szerinted nem garanciás?Ha visszaviszem,és vmi gebasz van,garanciálisan javítják.Az tudod,mit jelent?Nem kell érte fizetnem!Ráadásul gyalogolnom sem kell,mert a szervíz idejére cserautót biztosít a kereskedés.

A többieknek köszönöm a válaszokat és a segítséget!

2018. dec. 3. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!