Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lehet hogy nincs semmi...

Miért lehet hogy nincs semmi alapjárat? Hogy kéne elindulni a hibakereséssel? VW Polo 9N 1.4 Benzin 1995

Figyelt kérdés
Pár nap állás után nehezen indul. Ha beindul, akkor egy darabig fuldoklik, de némi pumpálás után tartja a kb 1800-as fordulatot. Üzem melegig járatás után is ha elengedem a gázpedált azonnal leesik a fordulatszám és leáll a motor. kb 1000 km-el korábban kapott új szűrőket és Castrol Magnatec 10W-40 olajat. Majdnem egy éve hogy cserélve lettek a gyertyák több ágú NGK típusokra így azok is újak.

2018. dec. 1. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Az alapjárati motort nézném meg legelőször. Talán elég neki egy tisztítás, de ha nem, akkor csere.
2018. dec. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás. Megosztom, hátha másnak is segít.


A fojtószelepet féktisztítóval megtisztítottam és egy lógó testkábel a légszűrő csavarjához visszaraktam. Ez nem vezetett eredményre.


A megoldás a gyújtókábelek cseréje volt. Az elosztó és a trafó közötti kábel osztó felőli végén a kábel szigeteléséből egy látszólag jelentéktelen rész le volt válva, így feltételezem emiatt segített ez az egy kábel cseréje már önmagában. Ettől függetlenül a többi is cserélve lett de már az után hogy újra járt a motor.


A sikeres indításhoz kellett a kábel csere és még egy apróság: kiszedtem a gyertyákat és gáz nélkül picit indítóztam, hogy a hengerbe került többlet benzin kiszellőzzön. Ez után gyertya vissza és már járt is a motor szépen.


Az első kb 10 km-en néha meg-meg torpant, gondoltam meg kell tisztítani az egyik láthatóan lerakódásos osztó csatlakozót, de aztán egyelőre úgy fest tisztítás nélkül is megoldódott ez a dolog is. Azért lehet fog még kapni egy kis kontakt tisztító sprét.

2018. dec. 7. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!