Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy hajtókar...

Mennyibe kerül egy hajtókar csapszeg csere?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a motort nagyon szét kell bombázni hozzá, tömítések cseréje, stb... Körülbelül mennyibe kerülhet ez az egész művelet anyagárral együtt? Vagy jobban megéri vennem egy másik motort?

2018. dec. 4. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Mihez? Simsonhoz, Ladához vagy épp fél éves S osztályhoz, egyáltalán nem mindegy...


Amúgy meg Google " xy motor csapszeg ár " az árrát máris tudni fogod, a szerelést meg csak a szerelő tudja mennyit fog kérni

2018. dec. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:

A csapszeg két elemmel érintkezik, az egyik a dugattyú, a másik a hajtókar siklócsapágya. Az első egy alu-ötvözet, a másik pedig bronz.

Konkrétan mindkettő nagyságrendekkel puhább -értsd kopásra hajlamosabb- mint a csapszeg. Tehát, ha az említett elemeknél kopás keletkezik, akkor biztos hogy nem a csapszeg anyaga fogyott el.

A kérdés: miért is akarod pont a legkeményebbet cserélni?

2018. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy autóról van szó. A motorja kattog, eleve mivel 1.4-es kicsit kattogósabb, az már kiderült, hogy nem hajtókarcsapágy, mindenhol mondták, hogy csapszegnél van kopás.
2018. dec. 5. 15:59
 4/7 veterán vas ***** válasza:
59%

Tudjuk, ez a "kintről vásárolt, márkaszervízben nézték" sztori, az elmúlt hétről.

Apropó hol van a beígért vidéki mester haverod?

(tudod, aki olcsón dolgozik, és Pestről is hordanak hozzá autókat) ;)

2018. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most nála van az autó, bölcsőt cseréli ki, a motorra azt mondta, hogy inkább vegyek egy másik motort, mivel olcsóbban kijönnék úgy, illetve mondta, ha az ő autója lenne, akkor se cserélné ki, de engem meg idegesít/zavar az a kattogás. Az meg, hogy hol a szerelő vagy ki az, nem a kérdéshez tartozik. Azért kérdezem, mennyibe kerül kb a javítás ára anyagárral, mivel egy másik motor 180-250 ezer Forint között vannak.
2018. dec. 5. 19:42
 6/7 veterán vas ***** válasza:

No és ha annak a motornak is pont a csapszege fog kopogni, akkor mi lesz?

Megállapítod, hogy típushiba? ;)

2018. dec. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem igazán akarok motort cserélni, úgy vagyok vele, inkább megcsináltatnám azt, ami benne van, pont amiatt, amit leírtál, ki tudja annak mi baja, ami most a kocsiba van, teljes új a vezérlés, a hidrotőkék meg még jó pár alkatrésze, csak nem tudom, hogy valóban 100 ezrek, vagy 100 ezer körül ki lehet javítani...
2018. dec. 6. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!