Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy gyorshajtottam,...

Lehet, hogy gyorshajtottam, de még nincs a nevemen az autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A helyzet a következő: 3 napja vásároltam egy használt autót,tegnap délután későn vettem észre a traffit,50 helyett kb. 60-al mentem,amikor belefékeztem,lehet,hogy bemértek.

A másik,hogy nincs még a nevemre írva az autó,a napokban kerül átírásra,ha véletlenül bemértek,akkor az autó régi tulajdonosának megy a büntetési papír? Nem lesz valami keveredés ilyen esetben? (hogy változott a tulajdonos,a bemérés után)



2018. dec. 4. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eladónak elvileg van egy adás-vételi szerződése, pontos dátum, idővel(nem véletlenül van rajta)ő fogja kapni a büntetést, ha lesz olyan, de meglobogtatja az adott szervnél a szerződést, és már megy is hozzád a büntetés.
2018. dec. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
60-nál nem jön csekk, csak 68-tól.
2018. dec. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

",tegnap délután későn vettem észre a traffit,50 helyett kb. 60-al mentem"


Tudom ez off, de nem za volt a gond hogy későn vetted észre a trafit, hanem az hogy alapból sz@rtál a sebességkorlátozásra :D


68-ig nincs gond, a fölött 30 000.

2018. dec. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetbe volt egy ismerősöm csak a másik oldalán. Meg kapta a büntetést majd amikor bemutatta hogy már nem az övé akkor elküldték a vevőnek.
2018. dec. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
100%
Az adasveteli szerződésben percere ppntosan rögzíteni kell az adás-vétel bekövetkezését!Így aztan még hiába nincs a neveden az autó te fogsz fizetni!Az egy masik kerdes hogy először nagy valoszinuseggel a regi tulaj fogja megkapni a csekket mert még most őt latja a rendszem mint utolso tulajdonost!Viszont ő meglebegteti az adasvetli nala maradt peldanyat es mar kuldik is hozzad a büntit!
2018. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Na ezért szoktam azt csinálni, hogy amikor eladom az autómat, azonnal -de legkésőbb másnap- beballagok a hivatalba, illetékes elvtárshoz. Bejelentem, hogy ezt/ekkor, eladtam/megvette, adásvételit lefénymásol/aláír/pecsét/iktat. A végén kapok egy fecnit, hogy hivatalosan is tudnak róla.


Aztán felőlem jöhetnek mindenféle büntik.... ;)

2018. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,nem arról van szó,hogy ki akarok bújni ez alól,és fizesse ki a régi tulaj,persze,én kifizetem,csak féltem,nehogy valami keveredés legyen,de akkor remélem nem fog jönni csekk :)
2018. dec. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!