Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek baj, hátrány, ha...

Szerintetek baj, hátrány, ha 20 évesen meg egy autót se tudok beindítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még soha életemben nem vezettem, és nem is tudom hogy kell meg mit kell. Olyan családból vagyok, ahol nincsen autó a háznál, mivel se apámnak, se anyámnak nincs jogosítványa.


Mostanra már minden barátom megszerezte a jogsit, de soha nem kérdeztem meg egyiktől sem, hogy hogyan kell vezetni, mert egyszerűen nem érdekelt.


Egyszer elkondolkodtam rajta, hogy vajon érdemes lenne megpróbálni a jogosítvány megszerzését, de nem tudom, hogy most erre ténleg szükségem lenne -e...


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek hátrány lehet az életben, ha nincs jogosítványom, és nulla tapasztalatom van eddig?


A válaszokat előre is köszönöm!


20/F



2018. dec. 7. 00:16
1 2
 1/12 szlory ***** válasza:
62%

Figyu.. Úszni sem mindenki tud! Nem para.


Ha nem érzed hiányát, hajrá! De arra figyelj, hogy a közeli hozzátartozók között legyen 1 jogsi és 1 kocsi is ha lehet. Mert néha beüt a szar. Életveszély elhárítása érdekében nem büntetik a vezetést, de ahhoz tudni is kellene..

2018. dec. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Miért lenne baj? Én sem tudok repülőt vezetni, és nem is érzem bajnak. Szégyenkezni sem kell miatta.

Viszont, azt kell mondanom, hogy minden bizonnyal hátrány, méghozzá nem kicsi! A mai munkaerőpiacon ez kb. annyi mint ha meglenne a 8 általános. Vannak persze kivételek, de szinte mindenhol vagy követelmény, vagy előny.

2018. dec. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván jó, ha valaki tud vezetni, de én soha nem éreztem hátrányát. Az én munkámnak nem volt hozzá köze, messziről se jártam be (rövid időszakot kivéve), így nem lett volna előny a jogsi.

Én 42 vagyok és eszemben sincs autót vezetni. Ha kell, majd megtanulom, de a párom tud vezetni (harmincas évei óta), ez most elég. Jó, valamit segítene, ha hosszú utakon át tudnám venni az autót, de az ritkán van s én tuti nem élvezném, pláne szinte nulla gyakorlattal, mert én szinte sosem vezetnék. Motorra van jogsim, az érdekel :)

2018. dec. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez csak tőled függ :D


Én szeretek kirándulni, csavarogni.

Van ahova el tudok menni bringával de ha már haverokkal akarok menni akkor kell az autó, hogy őket is elvigyem.


Viszont ha van ismerősöd aki elvisz ide-oda illetve ki vagy békülve a tömegközlekedéssel is vagy inkább elvagy otthon és gépezel, nyomkodod a telót akkor nem hátrány, hogy nincs jogsid/autód.

2018. dec. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
73%
Szerintem nem. Nálunk is úgy volt ahogy nálatok, a szülőknek sincs jogsija, így felnőttkoromig nem is igazán ültem autóban, azt se tudom hogy mik vannak benne. Én úgy vagyok vele, hogy ha szükségem lesz rá az életben akkor csinálok jogsit, pl. ha olyan helyre költözök ahol már nem éri meg tömegközlekedni mert lassú és körülményes. Nem hiszem hogy kifogna rajtam egy jogsi, ha a leghülyébb sori cigány megtanulja, akkor bárki meg tudja tanulni. De amíg nincs rá szükségem addig nem vagyok hajlandó időt, pénzt és energiát áldozni bele. 28xx
2018. dec. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Alapból nem, de mégis.

Amíg nem hozza az élet, hogy szükség lesz rá addig mindegy. Ha meg kell akkor nem elhanyagolható, hogy autóba tudsz pattanni vagy fél évig kell járnod oktatásra.


Nem kell nagy dolgokra gondolni, új munka egy peremkerületben, agglomerációban, betegség, költözés bármi. És elesel minden olyan állástól, ami csak súrolja is a helyváltoztatás témáját.

2018. dec. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Én meg nem értek az agysebészethez. Az baj, vagy hátrány? ;)


Ahogy írták, amíg nincs rá szükséged, addig teljesen lényegtelen. Én pl vegyészként nem gondoltam, hogy olyan munkám lesz, ahol a szakmámhoz kapcsolódóan napi 600km-eket vezetek céges autókat. Mégis ezt csinálom már 8 éve. Szóval ha nincs is autód és nem is vezetsz napi szinten, akkor sem rossz dolog, ha van jogosítványod, mert nem tudhatod, hogy mikor fog kelleni. Ugyanakkor lehet hogy soha az életben nem kell majd, ez is benne van a pakliban. Szóval én úgy fogalmaznék, hogy semmiről nem maradsz le ha nincs, mert úgy is meg lehet oldani az életet, de előny lehet ha van.

2018. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

A mindenkori élethelyzeted dönti el, hogy hátrány-e vagy sem az autómentesség.

Van olyan ismerősöm, aki vígan elvolt tömegközlekedéssel 30 éves koráig, majd úgy döntött, hogy mégis jogsit szerez, autót vesz, mert a hétvégi utazásaira sajnálja tömegközlekedésre szánni a többletidőt.

Így lett jogsija és autója is. Autózni ugyanúgy nem szeret, mint előtte, az időnyereség miatt fintorogva ugyan, de a volán mögé ül. Hétköznap meg maradt a BKV, mert nem hajlandó ilyenkor vezetni.

2018. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Nincs ebben semmi, én is ismerek rengeteg embert akinek nincs jogsija, mégis mindegyik éli nyugodtan az életét. Ha nem érzed szükségéd, akkor csak azért megcsinálni, mert a többieknek van a legnagyobb őrültség.
2018. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy mikor mennyire hátrány élethelyzet és emberfüggő.


Ha a munkaköröd megkívánja hogy legyen, akkor egyértelműen hátrány. Itt nem csak taxi sofőrre gondolok, de ha mondjuk vidékre kell járnod ügyfelekhez, akkor eléggé kell.


Ismerkedésnél is vannak "gold digger" csajok akik szóba sem állnak veled ha nincs autód. Persze az, hogy nekik sincs, csak apu adja kölcsön az nem gond. Illetve távkapcsolatnál sem kényelmes. Vagy csak akár egy általános randi után is kényelmesebb hazavinni a lányt autóval, mint éjszaka 3 átszállással buszozni vele a részegek között hóban, sárban.


Vagy ahogy előttem írják, az sem rossz, ha nem akkor állsz neki fél évig vezetni tanulni, mikor már autó kellene, hanem azonnal el tudod hozni és használni.


Vagy költözés, albérlet esetén szintén előny. Én amit tudtam ismerősökkel átvitettem, de így is 10-szer fordultam busszal mire szatyrokban áthordtam a dolgaimat. Autóval ez sokkal kényelmesebb lett volna. Vagy csak elvinni beteg szülőt, ismerőst orvoshoz is egyszerűbb.

2018. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!