Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra G 1.4 twinport ( z14xep)...

Astra G 1.4 twinport ( z14xep) vezérmű lánc csere?

Figyelt kérdés
Hidegen az autómnak rossz, nagyon kattogó gázadásra sem múló, mindjárt szétesek hangja van. Ilyen rossz dízeles. Ez pár perc járatás után, vagy egy kis gázadás után elhalkul. Én szerintem ez vezérműlánc lesz, nem hidrotőke. Nagyjából aki cseréltetett már láncot ezen a relatív rossz konstrukción,mennyibe került ?

2018. dec. 7. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Cseréld ki mielőtt elszakad, vagy átugrik, mert akkor lesz még baj gazdagon.
2018. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem volt még ilyenem, de ismerettségi körömben volt pont ugyan ilyen autó. Ugyan így dízelesen csattogott. Ott a twonport rudazat környékéről jöt a hang.
2018. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen autóm van. Rossz konstrukciónak nem nevezném, bár az enyém is nemrégen ásett át twinport és vezérműlánc cserén. A twinport probléma könnyen ellenőrizhető. A vezetékét lehúzva, ha még mindig fenn ál a csattogó hang, akkor nyilván nem a twinport érte a felelős. Ha felújításra szorul a twinport is, akkor ajánlom a gödöllői szakembert, szivosor.hu. Precíz, gyorsan megvan a csere, mely kb 55 ezer. Ha a lánc lesz cserés, akkor az olyan 100ezer. Ha a hidrotőkék lennénnek, akkor azt én 50ezer környékére saccolnám. Ez csakk tipp, ilyenen még nem esett át a kocsim.
2018. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lánc csak nagyon extrém esetben szakad el, viszont átugorni annál inkább áttud ha már zörög, meg csattog. Én úgy hallottam érdemes 40ezer km után ellenőriztetni hogy rendben van-e és szükség esetén cseréltetni. Magával a twinporttal még nem volt bajom.
2021. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!