Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50ccm enduro krosszmotorra...

Tamas3791 kérdése:

50ccm enduro krosszmotorra lehet venni indexet?

Figyelt kérdés
B-s jogsival szeretnék venni egy 50ccm enduro krossz motort amin nincs index, féklámpa, ezeket én tudok rá tenni?

2018. dec. 8. 15:09
 1/6 veterán vas ***** válasza:

Természetesen vehetsz, és rakhatsz rá féklámpát, irányjelzőt, sildes fényszórót, világítós végű antennát, bukógombát, háttámlát, első plexit.... amit csak akarsz.

Kicsit csodálkozom a kérdés második felén:

"ezeket én tudok rá tenni"???

Szerinted én honnan tudjam, hogy Te mennyire vagy ügyes, és meg tudod-e oldani? ;)



Csak úgy kíváncsiságból:

krosszmotorra mi a bánatnak ezek a lomok?

2018. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

xD lomok


Köszönöm a gyors választ

Nem csak offroad akarom használni hanem esetenként főúton is. Fogglamam sincs a dolgokról, most kezdtem el tanulmányozni a motorozás rejtelmeit.

2018. dec. 8. 15:28
 3/6 veterán vas ***** válasza:
Azt azért nem árt tudnod, hogy a "főút" és az "50ccm-es enduro krossz motor" fogalmak nem minden esetben kompatibilisek egymással. :D
2018. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A segédmotoroknak nincs semmilyen minimum kötelezettsége a forgalomban való résztvételhez. A legtöbb robogón sincs semmilyen biztonságtechnikai sallang.Nem hinném,hogy bármivel is előrébb lennél azzal ha teleaggatnád mindenféle moslékkal.Ha lenne is rajta tükör,index akkor használnád is vagy csak "dikkazjónézni és még villog is"
2018. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van minimum követelmény a segédmotoros kerékpárra, mégpedig az, hogy "gyárilag" közúti közlekedésre alkalmas minősítéssel került forgalomba, ha ez nincs meg, akkor sporteszköz, és nem jármű, közúton nem használható akkor sem, ha utólag felszerelik rá a szükséges lámpákat (az index különben sem kötelező, de a féklámpa igen)
2018. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A féklámpa se kötelező és butaság hogy minősítéssel kell rendelkeznie.

Első hátsó világítás és két oldali tükör, biztosítás kell és közlekedhetsz vele.

2019. szept. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!