Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bezabál a motor alapjáraton?

Bezabál a motor alapjáraton?

Figyelt kérdés

Aprilia scarabeo 50 2t

Volt szerelőnél indulás probléma miatt, megcsinálták. Viszont ugye eltekergették a karburátort mett kitakarították. De szerintem nem tesztelték le eléggé ebben a hidegben. Tehát beindítom. Jár szívatón. Automata szívatós. Visszaveszi magától a szívatót. Ekkor szoktam vele elindulni, viszont ilyenkor már okádja a füstöt magából, elkezdek neki gázt adni és nem akar kipörögni a motor habem csak daráló hangja van és elkezdi mégjobban okádni a füstöt. Majd ekmegyek vele 100 métert és onnantól jó. Na mostan ezt csinálta karvurátor takarítás meg állítgatás meg minden előtt is, csak nem ilyen durván. Valamint a gázreakciója is kicsit furcsa. Megyek vele, elengeden a gázt, majd adok neki gázt megint akkor jóval nagyobb gázt kell húznon mint ami gázállással mentem előtte, így tér csak észhez.


Na mostan a karburátoron két csavar van. Egyik alapjárat. Azzal nincs js baj. A másik meg a benzin levegő keverék csavarja. Ebben az esetben szerintetek melyik irányba próbáljak változtatni?

Fúvóka meg ilyesmi csere nem volt.

Szerintem kevés levegőt kap. Vagy lehet hogy elég a levegő csak sok a benzin.


2018. dec. 9. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha azon csavarnál mondjuk egy egészet és aztán megfigyelnéd. Utána ha kell még állítanál rajta.
2018. dec. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne járasd sokat alapjáraton, semmi szükség rá. Kétütemű, tehát az olaj leül benne ha nincs hajtva. Lehet hogy az olajadagolón kellene kicsit visszább venni. Egyelőre ne tekergesd a karburátort.
2018. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olaj adagolón nem lett állítva.
2018. dec. 10. 19:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem sokat járatom 1-2 perc. Annyi kell a kétüteműnek is, főleg hogy egyből nagy fordulattal megy ha elindulok vele. Gyári könyve is azt írja hogy elindulás előtt melegítse be a motort.
2018. dec. 10. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nyáron 40 fokban is melegíteni kell? Persze a 2T-nek sem esik jól a nyélgáz hidegen, de helyben percekig járatni szerintem akkor sem kell. 2 perc után sem lesz üzemmeleg, tehát még mindig kerülendő az eszelős gázkezelés. Nem a fordulattal van gond egyébként hidegen hanem a terheléssel, vagyis hogy mennyire van neki odatekerve a gáz. No de mindegy, a te motorod.
2018. dec. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!