Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel zafira 1.6 16v törött...

Opel zafira 1.6 16v törött kipufogó leömlővel szabad közlekedni?

Figyelt kérdés
Szíjak felöli első henger kipufogó leömlő csöve van körbe elrepedve. Hidegen hallatszik hogy kifúj, ha felmelegszik akkor normál hangja van. Pár autóbontót felkerestem de nem tudtak segíteni, nincs ilyen alkatrészük. Viszont találtam újat több árban is 60-90 eFt-ig. Melyiket lenne érdemes hozzá megvenni? Valószínű ezek utángyártottak ebben gondolkodjak vagy várjak hátha lesz használt de gyári? Addig amíg nem oldódik meg a probléma szabad így használni?
2018. dec. 12. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyben van a katalizátorral.

Akkor azért nem adja el a bontó, mert azokat felvásárolják.

Azt meg nem is tudják, mennyi újonnan, a katalizátoros meg ad érte egy 10-est...

Bajod nem lesz belőle, ha repedt, add le valami bontósnak, hogy ilyet keresek, adsz érte egy 20-ast.

Persze ha nem repedt....

2018. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hegesztesd meg, mert meglehet.
2018. dec. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 JulesTS ***** válasza:
Két félét találtam a neten (öntvény/csőből hajlított). Ha a tied öntvényből van, akkor vegyél újat (lehetőség szerint ne öntvényből készültet). Ha nem öntvény, akkor érdemes javíttatni, kipufogósok pár ezer forintért megcsinálják...
2018. dec. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ez egyben van a katalizátorral. Ez öntvényből van azt nehezebb hegeszteni meg szerintem nem pár ezer forintért hegesztenék meg mert öntvénypálca nem olcsó vagy ha nem elektródával hegesztik akkor lánggal de az körülményesebb mert adott hőmérsékleten kell tartani az egész öntvényt és úgy érdemes hegeszteni, hogy az egész egyben hűljön le.Ha meg újra eltörik ugyan ott vagyok ahol elkezdtem. Ebből elv gyári új 240eFt de a fsz vesz annyiért. Bontóban nem találtam de azt mondták hogy 20-30 a használt ára. Egyelőre így marad.
2018. dec. 12. 12:43
 5/7 JulesTS ***** válasza:

Az öntvény hegesztés tényleg felejtős, nem találsz olyan helyet ahol akár egy hónap garanciát adnának rá...

Még az is megoldás lehet, hogy kipufogóssal legyártatni a leömlőt és a katalizátor tetejéig tartó öntvény részt kompletten cseréltetni. 40..50eFt-ból kijöhet ez is...

2018. dec. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez sem megoldás mert akkor érdemesebb az újat megvenni 60-ért és új a katalizátor.
2018. dec. 14. 05:18
 7/7 JulesTS ***** válasza:
Akkor a helyedben vennék egy újat, de abból is olyat amelyiknek a leömlője nem öntvény...
2018. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!