Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy 1 millió...

Mennyibe kerül egy 1 millió forintos éves fenntartása?

Figyelt kérdés

A benzin kivételével (mert az az adott autón fogyasztásán múlik), de feltételezzük, hogy kb 12 ezer kmt tennék meg évente.


Mennyibe kerül egy alsóbb kategóriás, kb 10-15 éves autónak a fenntartása?


Ebben mindenre gondolok a benzint kivéve. Pl.: kövelező, casco, szerviz, esetleg bele kalkulálni valmilyen javítási problémát stb...


Nem értek autókhoz így ezek a számok nincsenek meg a fejemben. Max a benzint tudom kiszámolni a fogyasztásból :D, de azt ehez a kérdéshez nem kell írni.


Meg ha már itt vagyok 1 millióig ajánlhatnátok egy autót. Egyetemi bejáráshoz kéne, kb 40km/nap amikor használnám.



2018. dec. 13. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem átlag évi 120-140000, + biztosítás, teljesítményadó, üzemanyag, ablakmosó, kocsimosó. viszont én sok mindent meg csinálok és 40% feletti kedvezményeim vannak alkatrészekre. HA mindenért fizetnék nem biztos hogy 200000 alatt megállna.


Golf IV, Passat 5/5.5, 1.9 PD :)

2018. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetemre járni, jó fenntartás, jó fogyasztás, jó szervíz ellátás?

Ford Focus 1.6 (2. generáció)

Avagy : 7 generációs honda civic 1.6 benzin.

Ahhoz képest, hogy a civicből negyedannyi van mint fordból, alkatrészárban szinte azonos.


Van akinek benzin+ biztosítás + olajcsere.

Lutri, igazából ha veszel egy autót valszeg 3 éven belül cserélsz :vezérlést, féket, szilentet egyebet.


Én : Golf 5 2.0 FSI-t hajtok.

Idén cseréltettem vezérlést kompletten : 110 ezer forint volt. Lehetett volna munkadíjjal együtt kerek: 75 ezer forint, de gyáriminőségű alkatrészt válaszottam inkább.

110 ezer forint, 5 évig a vezérlés kilőve durván (110e periódus, én 90-nél a szervízzel majd cseérltetem megint).

Idén cseréltem akkut 14e forintért (kedvezménnyel), első fékbetétet, tárcsával, 50e forint.

Idén ennyi a költésem rá, tavaly sem mentem tovább nagyon.

Meg persze motul olajjal olajcsere 10 ezrenként.

Olajcserém olaj-olajszűrő,levegőszűrő és pollenszűrő cserével 27e ft munkadíjjal.



Mondjuk azt: félre kell tenni, hiszen egy autónál a hiba váratlanul jön és nem jelenti be előre az autó, hogy január 9.-én elhal az önindító.


Pár tízezer forint megtakarítás havonta bőven elég, váratlanra is.

Hiszen, a legtöbb meghibásodás néhány ezer, egy két tízezer forint körüli, ami százezer az már durva, és vannak nagyon egyértelmű előjelei, amivel megelőzhetőek.


én például a cigaretta árát szoktam félretenni minden hónapban az autóra szervízre.

Napi 1 ezer forintot teszek mindig félre, ha beütne valami.

3. éve enyém a Golf, átlag év végén nagy pluszban jövök ki a kalkulálthoz képest.

2018. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én most költöttem 49 ezret szervizre a 9 éves Coltomra. Motor és váltóolajcsere, gyertya csere, fűtés rendszer tisztítás.

A következő 15ezer km-en nem kívánok szervízre költeni.


A biztosítás sok tényezőtől függ, nekünk 24ezer/ év. De ki tudod neten kalkulálni magadnak. Ahoyg a casco-t is, meg a teljesítményadót.



Egy használt autó mindig lutri. Lehet, hoyg egy gondos gazdától veszel egy teljesen költségmentes kocsit, de az is lehet, hogy hiába tűnik szépnek, a gatyádat is rá fogd költeni.


(Amúgy én 1,2 millióért vettem idén, külön téli kerekekkel, szóval erre sem kell költenem)

2018. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
200e Ft tol 1 millió forintig.
2018. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
Erre a kerdesre még akkor sem lehetne válaszolni ha már tudnád a kocsi pomtos tipusat!Mert mondjuk ha bevasarolsz valami szart akkor lehet az első évben rálocsolod a vételárat méegyszer.....ha meg szerencséd olajat meg légszűrőt cserelsz azt csókolom
2018. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Lehetetlen megmondani!

Ha kifogsz egy jó autót- pl. amire tisztességesen költöttek a legutóbbi vizsgán- akkor a következő NKH bázis látogatásig (ami nálad várhatóan kb 24e km) csak tankolsz és biztosítást fizetsz.

Lehet, hogy egy ugyan ilyen korú autót megveszel, és már szórhatod is rá a százezreket.

/csapágyas lesz, szétmegy a váltó, koccolsz egy járdaszegélyt oda a kormánymű, féltengely. Az akku bármikor elköszönhet, kipufogó, katalizátor, teleszkópok... 15 éves korban könnyen megadja magát az önindító, generátor, vízpumpa, szervó, ...felsorolni sem lehet.

Aztán lehet, hogy segít valami haverod, testvér akárki, és kisebb-nagyobb dolgokat olcsón megúszol.

Vagy kifogsz egy olyan szerelőműhelyt, ahol 5000Ftos óradíjban két napig áll az autó egy kézifék bowden ráállítással. (ami 10 perc)

Szóval, a fenntartási költségekre lehetetlen pontos választ adni.

2018. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Könnyítésként annyit elárulok, hogy ha csak otthon áll a verda, akkor is évi 30-35 ezret költesz rá.
2018. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!