Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elkezd fulladni az autó,...

Ha elkezd fulladni az autó, akkor konkrétan mi történik?

Figyelt kérdés
Miért kezd el ilyenkor rángatni az autó ahelyett, hogy szimplán megállna?
2018. dec. 15. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A motornak van egy üteme, amit azzal ér el, hogy a benzin elégetéséből származó energiából a dugattyú visszalökődik és egy ütem megtétele után ez ismétlődik. Amikor fullad a kocsi, akkor nem jön ki egy ütem, nem tudja fent tartani a motor az üzemet.
2018. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, tanultam az indikátordiagramról, de azt még mindig nem tudom, hogy miért rángat az autó, ha pl hármasban nagyon lassan megyek és fullad. :)
2018. dec. 15. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert annyira lassú a motorfordulat, hogy már leállna, de még éppen eléri azt a pontot a dugattyú, hogy tud gyújtani és lök egyet a dugattyún lefele, és ez ismétlődik minden hengerbe. De nem értem ez miért lényeg, mert ez az egyik legkárosítóbb dolog ami történhet egy autóval. Ilyenkor végigrángatja az egész hajtásláncot.
2018. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na így már értem, köszönöm! Nem lényeg, szimplán kíváncsi voltam, hogy ez mitől következik be.
2018. dec. 15. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!