Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Összefügg a két dolog?

Összefügg a két dolog?

Figyelt kérdés

Az autómon 60-as méretű a gyári cső.

Vettünk egy új hátsó dobot, csővel a középső dobig.

A régi ugyanis szétrohadt, a kipufogó vég le is tört.

Felraktuk rá az újat (gyárit), jó is volt egy darabig, aztán elkezdett rohadni, és kifújt (volt benne egy ütés amit a vásárláskor le is írtunk és ott rohadt szét).

Garanciálisan vissza is vették, de nem volt még egy így külföldről megrendelték.

A lényeg,hogy addig viszont kellett valami a kocsi alá, így apukám összetákolta a régi kipufogót, befoltozta, vissza raktuk, viszont kipufogóvég gyanánt csak egy 40-es átmérőjű csövünk volt, azt hegesztette a dobra.

Azóta viszont tél révén jobban gőzölög a kipufogó mint korábban.

Most pedig,hogy leesett a hó kicsit bohóckodtam, többször magas fordulaton, majd mikor leállítottam a kocsit az álló motor ellenére is vagy 1 percig nyomta ki a gőzt a kipufogó de úgy mint a veszedelem.

A vizet nem forralta, gőzt nyomott ki.


Merem remélni,hogy ez azért történt mert a gőz a 60-as csövön áramlik, majd a dob után beszűkül a cső, és nyilván nem tudja úgy kinyomni mintha 60-as csövön, ergo összegyűlik és amint tudja kinyomja akkor is ha már nem jár a motor?

Vagy mi lehet az oka?

Eddig sosem csinálta, de mint írtam most a normális használathoz képest sokáig ment magas fordulaton a motor.


Az új dob januárban érkezik.


2018. dec. 16. 00:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi vízgőz, kisebb átmérőn nagyobb koncentrációt jelent, amit jobban is látsz.
2018. dec. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!