Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Celicámra szeretnék...

Toyota Celicámra szeretnék TRD spoilereket és lökhárító toldatokat tenni. Azokat be kell iratni a forgalmiba?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyire bonyolult és hogyan lehet?

És kb. mennyibe kerülhet?



2018. dec. 17. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A bojler kiment a divatból vagy 15 éve, csak szólok.


Egyébként pedig be kell íratni.

Kell hozzá TÜV engedély, amiről kell egy magyar nyelvű szakvélemény. Ez alapesetben 65.000 Ft, itt nem tudom pontosan hány elemről van szó (2 lökhárító, küszöb, spoiler?), lehet, hogy több a több elem miatt.

Ha ez megvan, akkor bemész a helyi NKH-ba elbeszélgetésre. Elmondják mire lesz még szükséged. De valószínűleg az alábbiakra:

Eredeti TÜV, amit az alkatrészekhez kaptál a gyártó/forgalmazótól

Eredeti számla az alkatrészekről

Szakvélemény (lásd fent)

Beépítési igazolás arról, hogy a beépítést arra jogosult szakműhely végezte el a hatályos jogszabályok szerint

Számla a beépítésről

Tőlem még kértek fotókat az alkatrészekről beépítve, úgy, hogy látszanak az azonosítószámok, amik alapján ellenőrizni tudják, hogy valóban azok az alkatrészek vannak a kocsiban, amiről a TÜV szól.

Ha ezek megvannak, 11.000 Ft az átalakítási kérelem

Ha ezt elfogadják mehet műszakira az autó. Ez valami átalakítási felár miatt kb. 22.000 Ft és csak az NKH-nál csinálják meg, és mindent nagyon alaposan átnéznek a kocsin.

Szóval gondold meg.


Én a nyáron papíroztam le állítható futóművet. Közel duplájába került így, mintha csak megvettem volna és számla nélkül berakja egy szerelő (normálisan megcsinálva persze)

2018. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ne elmenjenek a p*csába :OO

Ez egy vagyonba kerül.. mit árt nekik ha van rajta 2 toldat, meg 2 küszöb?? Csak magammal baszok ki, mert könnyebb vele patkázni.

Már alapból a toldatok is baromi drágák 36K/db és akkor még színre kell fujatni is...

Asszem ez felejtős lesz :'(


Köszönöm a választ! :D

2018. dec. 18. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem mindegy, hogy egy gázolásnál hogyan kaszabolod fel a gyalogost egy bojlerszörnnyel pl. Hogy egyet említsek.


Egyébként igen, a rendszer és az eljárások is elavultak, de az autótuning nem fillérbaszóknak való hobbi. Szerintem az extra költségeknek bele kell férnie ilyen vágyaknál a keretbe. Az eljárás sokkal inkább megkérdőjelezhető. Ha tudnád milyen beszólásokat kaptam a műszakin az ültetés miatt...


#1

2018. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na az érdekelne :D Elmeséled??
2018. dec. 21. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze:


"Minek ültetni, úgyis leszaggatja majd az alját"

"Száguldozni akar?"

"Úgyis hozza vissza fél év múlva, hogy kiszedje"

És a kedvenc:

"Ültetni? A szmogban menni?"


#1

2018. dec. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez az amire nem lehet mit mondani... valamennyire jó az ültetés, de nem annyira hogy 1 fekvőrendőrön se lehessen vele átmenni.


Egyébként mennyire büntetnek a toldatért? Mivel járhat ha megfognak vele? Forgalmi vagy csekk??

2018. dec. 22. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!