Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó müszaki vizsgát nem kap...

Tele kérdése:

Autó müszaki vizsgát nem kap ha kis rozsdafolt van rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 22éves autóm.Most megy majd műszakira,átnézettem elötte.A szerelő azt mondta,hogy mivel van egy helyen gittelve,és alul roszul lett megemelve,lepattogott a festék és kb 3cm-es rozsdafolt található rajta,de semmi több rozsda ezért nem megy át a sima műszakin csak olyanon,ahol többet fizetek és nem nézik ezt.Szóval az érdekelne,hogy ezt mennyire nézik komolyan,mert nem hiszem,hogy annyi autót látok az utakon ami több mint 20éves és eléggé rozsdás is és van rajta műszaki az enyémre meg ne adnának mikor egy folt van rajta,az is az alján ami csak felemelésnél látszik.


2018. dec. 18. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A gittelt rész legyen viszonylag sima és legalább valami alapozóval lefújva!Az alján ha valóban csak a festék van lepattanva és nincs átrohadva az a rész az emelési pontnál akkor alaposan meg kell csiszolni azt a részt(esetleg rozsdapassziválóval megkenni).Azután alvázvédővel vagy sima fekete festékkel megkenni!Ha ezek megvannak és valóban nincs más hibája a kocsinak akkor akármelyik vizsgaállomásin meg kell hogy kapja a friss müszakit!Ezek a javitások megvannak max.6000ft-ból,és legalább nem hamar fog tovább rohadni azokon a részeken!
2018. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából a kasztnijának csak ennyi hibája van,az előző tulaj akitől vettem azt mondta,hogy nemrég lettek cserélve a fékpofák(nemtudom a pontos nevét).A szerelő szerint meg a minimális felett van,de éppen csak tehát az se fog évekig elmenni,nekem a biztonság az első,szóval mondtam hogy csinálja meg a fékrendszert tökéletesre.Meg a téli gumi is kopott az első pár,azt is kicserélem,csak 18évesen saját pénzből(nyári melóból) ez nem kevés kiadás.Egyébként csak nagyon érdekel ez,hogy a normál mászaki vizsgán tényleg a hibátlan kasztnis autók mennek-e csak át.
2018. dec. 19. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha csak azok mennének át akkor gyakorlatilag az idősebb kocsik 90%-át be lehetne zúzatni!Karosszérián kívülröl lehetőleg ne legyen nagyobb rozsdafolt,lyuk abszolút nem!Fényképezik vizsgán a kocsit ez azért fontos!Alján a főbb futómű éa egyéb tartó részek legyenek éppek,a padlólemezen lehetőleg ne lehessen egy csavarhúzót átszúrni,ennyi a követelmény tudtommal.Az alján minimális felületi rozsda megengedett!Ha szerelőd szerint a fék még jó akkor annak a cseréjével várhatsz szerintem még,nem egyik pillanatról a másikra fog tönkre menni!A gumikat viszont cseréltesd,ha kopottak és vagy újat vagy max. 2-3 éveset vegyél rá!
2018. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!