Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki garantálja a "garantált...

Ki garantálja a "garantált futásteljesítményt" régi járműveknél?

Figyelt kérdés

Régi járműveknél látom ezt gyakran, amik kicsit jobban néznek ki, mint a többség. Itt egy példa: [link]

Tényleg szép, biztos jó is. Az érte kért összeg most mellékes. Ennek is benne van a hirdetésében, hogy garantált az eddig megtett távolság. Kérdezem én, hogy lehet az ilyet garantálni? Mi a biztosíték, hogy nem vett részt egy kis "időutazáson" a kilométeróra?



#motorkerékpár #veterán #kilóméteróra #garantált kilométer #garantált futásteljesítmény #régi jármű
2018. dec. 19. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs rá biztosíték...bátran kijelenti bárki, hogy annyi, amennyi, mert egy vásárló ott, és akkor nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét..


ha engedné az eladó a vizsgálatot, akkor viszont kiderülne mennyi az annyi...

2018. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

6aaezret akkor sem adnék egy Simsonért, ha az nulla kilométeres lenne....

Ez esetben a garantált futás is csak duma, mivel ellenőrizhetetlen, így garantálni sem lehet.

A gépjárműveknél is viszonylag új trend, hogy a kilométer óra állást minden műszaki vizsgán feljegyzik, bekerül a nyilvántartásba, ami lekérdezhető - innen van a "garantált futás", de még ez sem 100%, külföldről behozott autóknál évek múltán is értékelhetetlen nem követhető, hogy a honosításig mennyit pörgött vissza a számláló.

2018. dec. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó ez a garantált futásteljesítmény duma. Hogy pontosan mit jelent azt senki se tudja.


Van egy-két autó aminél nem csak a fedélzeti computer vagy az óracsoport tárolja a futott kilométert.

Van olyan jármű is amiben egy műszer és egy laptop segítségével más alkatrészekből ki lehet olvasni hogy mikor mennyin állt le az autó (motorokat nem ismerem, de biztos vagyok ott is van ilyen). Például újabb típusú kulcsok kis chippje visszamenőleg jegyzi. Persze az is a fedélzetiből szedi. De amikor legörgetve egyik indítás kevesebb mint az előző akkor látod hogy ott a bibi.

Megnéznék egy jó kis "garantált kilométeres" járgánynál kiolvasva mit reagál egy-két kereskedő akinek a szakértelme a kijelző átállításáig mutat...


Persze nem veszi jó néven senki ha az ember ott a kulccsal és egy laptoppal babrál az autó körül.



Röviden: semmi biztosíték nincs. Csak egy hangzatos duma.

2018. dec. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ülês össze van nyomorodva, biztos hogy több van benne.
2018. dec. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyiért rendes "nagy" motort is kapni, vagy egy pöéec állapotban lévő nagyrobogót.

Ennyiért egy átlagember használt autót vesz. Nem kicsit van túlárazva, max egy százast ér.

2018. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. 400-ért már veszel tíz évvel fiatalabb autót. És még mindig maradt 200-ad fagyira.


Én ezt a motort elengedném a helyedben. Főleg ilyen hitegetős dumákkal. Nem jó befektetés.

2018. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én nem akarom megvenni. :) Csak érdekelt, hogy hogy lehet ilyet írni, hogy garantálva van a futása. Ezt nem gondolják át szerintem mit is jelent.


Köszönöm a válaszokat.

2018. dec. 20. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!