Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Határátkelés járó motorral,...

Határátkelés járó motorral, vagy folyamatos indítgatással?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már régóta érlelődött bennem ez a dolog, hogy határátkelésnél (konkrétan Ukrajna), amikor adott esetben több órát kell araszolgatni, jót tesz-e az a motornak (1.9 8V MJET (dízel) ) a folyamatos indítgatás (nyilvánvalóan nem egyébként), vagy célszerűbb folyamatosan járatni a motort (akár 3-4-5 órán keresztül is) ?


Alapjában véve én végig járó motorral megyek, hiszen alapjáraton nem sokat eszik, és "szerintem" így jobban kímélem a motort (már csak azért is mert nekem kissé nehezen indul, ha rövid táv után, egyből megint indítom). Akkor szoktam csak leállítani, amikor lezárják előttem a sorompót, meg amikor átnézi a kocsit a vámos. De egyébként járatom. Viszont amit megfigyeltem, hogy kb. mindenki folyamatosan indítgatja majd leállítja az autóját, 10 méter után. Határátkelésnél ez legalább vagy 20 (de adott esetben sokkal több) indítás/leállítást jelent pár órán belül. Azért az elég sok. Persze gondolom, hogy egy mai modern (pláne Start/stopos autónál) ez nem akkora gond, de egy régebbi dízel motornak szerintem ez nem tesz jót.


Na de a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan szoktátok?



2018. dec. 21. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A dmf nek árt egyedül.
2018. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a dmf-et még mindig sokan (kettőstömegű)-lendkeréknek ismerik. :-) dual-mass flywheel
2018. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam sokat arra, sőt több határon is. Sokat járattam, de néha csak leállítottam. Az akku se nagyon szereti ha husz-harmincszor indítgatjuk és töltés meg semmi. Én kb 5-6 indítás után járattam negyed-fél órát , majd utána párszor indíthattam és így semmi baj nem volt.
2018. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Az alapjarat kevesebb uzemanyagot igenyel mint az inditgatas es az inditomotort meg akksit is kimeled.
2018. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Román-magyar határon járok rendszeresen, néha több órás várakozás is van. Soha nem állítom le, 2 liter üzemanyaggal lehet több elmegy, cserében nem kúrom szét a gyújtáskapcsolót, önindítót és az akksit a sok indítgatással, ja és még meleg is van az autóban. Ha van előtted mondjuk 50 autó, 50 indítással simán ki is nyírhatod az akkut, mert nem lesz mikor visszatöltsön. Direkt kipróbáltam a start-stop rendszerrel is, a 10-ik leállítás-indítás után annak is volt annyi esze, hogy ne állítsa le a motort, úgy hagyta alapjáraton (VW).
2018. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
az #5-ös mondta meg a tutit.
2018. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A motorban nem tesz kárt a sűrű indítgatás, de teljesen felesleges leállítani. Egyrészt üzemanyag pocsékolás, mert az indításokhoz mindig benzinfröccs kell, ami sokkal többet jelent, mintha alapjáraton hagynád járni. Másrészt ha leállítod, akkor a motor elkezd hűlni, nincs ami fenntartsa az üzemi hőmérsékletet.
2018. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. dec. 21. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Alapjáraton többet fogyaszt, mint indítgatással.
2018. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is sokáig azt hittem alapjáraton kevesebbet eszik mint indítgatással. De engineering explained youtube csatornáján van erről egy érdekes videó. Az autó egy indítás alatt kb annyit fogyaszt mint 7-10 másodpercnyi alapjárat. Így ha sokáig áll az ember akkor megérheti kikapcsolni.

Na ilyen hidegben ne kapcsolgassátok ki, mert a hideg indítás nem tesz jót, de nyáron nem lesz nagy baja. Ígyis-úgyis kopik, csak más.

Ha tudod hogy 5-10-20 perceket állni fogsz megérheti lelapcsolni.

2018. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!