Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni, ha zörög a...

Mit lehet tenni, ha zörög a csomagtérajtó?

Figyelt kérdés
Egy Nissan terepjáróról van szó (crossover) és rossz úton zörejek jönnek a csomagtér felől (a jobb oldalról). Ma megkértem valakit, hogy vezesse én meg hátraültem és hallottam, hogy az ajtó zörög és láttam is, ahogy a bukkanóknál, az egész ajtó megremeg egy kicsit. Recsegő, ciripelő hangot ad (nagy hidegben még rosszabb). Nem tudom, hogy a szervizben tudnak-e ezzel kezdeni valamit.

2018. dec. 25. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel kell ragasztani a kasztnira egy kis gumi ütközőt amihez hozzá ér a csomagtérajtó amikor lecsukod.
2018. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Körbe kell ragasztani ablakszigetelővel, vagy meleg műhelyben sziloplasztra fóliát teszel és úgy rácsukod. Akkor tökéletesen formára keményszik, majd másnap lehúzod a fóliát, és kész. Örül.
2018. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán a zsanérok csapszegei koptak el és azért zörög. Nyitott állapotban mozgasd meg az ajtót fel-le, ha érezhetően lóg/kottyan, akkor az miatt zörög.
2018. dec. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

Nem ismerem az említett típust, de az autók jelentős részénél, az ütközőgumik menetesen csatlakoznak a kasztnihoz. Vagyis, ha a gumit balra (kifelé) csavarod, kiemelkedik az ütköző felület. Lehet, hogy csak ennyit kellene utána állítani.

Amennyiben ez nem járható, akkor a zárütközőt vidd beljebb.

Mindkét esetben csökken a hézag, ergo kevesebbet tud lötyögni.

Emellett WD-40 a zsanérokra és a zárra.

2018. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szőke nőknek van erre egy jó módszerük; felhangosítják a rádiót.
2018. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!