Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó fejegység és...

Milyen autó fejegység és erősítő legyen max 60-70 ezerért?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami jobb hangrendszert az autóba, de nem értek hozzá.

Az Extreme Digital, Mediamarkt nem messze van tőlem, így onnan be tudnám gyorsan szerezni.

Még autó erősítőm nem volt, nem tudom hogyan kell összekötni a fejegységgel. Mennyire bonyolult az összekötése?


2018. dec. 28. 13:42
 1/10 dirtboy ***** válasza:
és mi szólna az erősítőről?
2018. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam ezek a fontosabb dolgok, beszerzem az erősítőt és fejegységet. Bocsánat, ha valami hülyeségeket kérdeztem, nem nagyon értek hozzá.

Egy kis ideig a már a benne lévő gyári hangszórókat használnám, később veszek bele egy mélynyomót, és lecserélném az ajtóban és a hátul lévő hangszórókat is.

Egyszerre nem tudom megvenni.

A hangfalakra is kb. 60-70 a keret.

2018. dec. 28. 14:06
 3/10 dirtboy ***** válasza:

tehát akkor azt tervezed hogy menne mind a 4 hangszóró az erősítőről plusz később egy nyomót is akarsz.


ha mindet külön csatornára teszed akkor viszont már ez 5 csatorna.

vagy rakod párhuzamosan kötve 4 csatornás erősítőre 1-2-es csatornára oldalanként a hangszórókat,emiatt minimum 4ohmosnak kell lennie a gyári hangszórónak mert így akkor 2ohmon terheled a csatornákat és általában ennyit tudnak a 4csatornás erők,és akkor a 3-4-es csatornára köthetsz egy 4ohmos nyomót.

vagy pedig most veszel egy 4csatornás erőt,rá kötöd a 4hangszórót és később ha majd lesz nyomó akkor annak külön egy 1csatornást vagy 2csatornás erősítőt veszel.

2018. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha kis autód van és kevés a hely a csomagtartóban :

Vegyél egy pioneer, jvc, clarion vagy bármi más márkás fejegységet. A lényeg, hogy Bluetooth legyen benne. A blaupunktnak van már 15-20 ezer Ft környékén ilyen fejegysege.Erősitő kimenet már alap ezeknél.

A csomagtartóban be teszel egy blaupunkt 8200 aktív mélynyomó ládát. Ez baromi kicsi de hatalmasat szól és nem kell hozzá külön erősítő. Utána, ha lesz lovéd, előre veszel egy jó minőségű hangszórót, magassugárzóval (csipogó)

Én így állítottam össze a hifimet és nagyon jó lett.

2018. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

Azért ez nem úgy működik hogy berakod a csomiba, tolja a zenét a hangszórókra, majd beledobsz egy mélynyomót és egy gombbal átállítod.

Találd ki hogy mi a terv, ne szívasd magad.


Én azt mondanám hogy először egy fejegységet vegyél, minimum 2, de jobb esetben 3 pár rca-val (erősített rendszerbe a pioneert, nélküle a sonyt preferálom).

Kell ezután egy mono, de ha telik rá akkor egy 4 csatornás erősítő, a hozzá szükséges kábelszett és kell venni egy mélynyomót.


Ezeket bekötözöd, lesz egy alap rendszered, utána pedig fokozatosan tudod fejleszteni apránként.

60-70-ből elég kezdő szintet lehet kihozni ha minden apróságot beleszámítunk és lehet további dolgokra lesz szükséged: beépítőkeret, antenna átalakító, stb

2018. dec. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 7. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!