Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H autóról mi a...

Opel Astra H autóról mi a véleményetek/tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Autócsere előtt állunk, az Astra H típusa tetszik 1.4 90 Le benzines motorral. 2010 körüli évjáratot néztünk,bele is férne a maximum 1,8 milliós keretünkbe,amit autóra szánunk. Kinézetre tetszik, méret megfelelő, viszont nem sokat tudok a H Astra megbízhatóságáról. Mit gondoltok erről a típusról? Évente kb 10000 km-t megyünk a kocsival, jellemzően vidéki környezetben..
2018. dec. 28. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható. A lényeg, hogy ne olyat vegyél, aminél a gyári 300000-es olajcsere periódust betartották, mert ez a motor nem bír ki annyit, leragadnak az olajlehúzó gyűrűk a koksztól és elkezdi zabálni az olajat. Én is megszívtam vele. Szét kellett szedni a motort és meggyűrűzni. Azóta az olajfogyasztás nulla, pedig szinte csak autópályán használom.
2018. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Viszonylag jó kis autó, eléggé egyben van. Annyit tudok tanácsolni, hogy ne 1.4-es motorral vedd, mert már a H Astra is nagyon nehéz autó, kicsi hozzá ez a motor.
2018. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha benzines, akkor az 1.6-os jobb választás lenne. Nehéz a kaszni az 1.4-es nagyon alulmotorizált, lomha vele.

A típussal nincs sok baj, apróbb bosszantó típushibái vannak, de egyik sem olyan amitől megállna az autó vagy drága és bonyolult lenne javítani. Biztonságos is: nagy szilárdságú a váz, 5 csillagos EuroNcap, alap a 2 front és 2 oldallégzsák, de a felszereltebbekben még függönylégzsák is van. A kaszni galvanizált, tehát ha nem ausztriából behozott az autó, akkor komolyabb korrózióra se lesz jó darabig gond. Kategórián és korosztályon belül jó választás.

2018. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Egy telefont nem tudsz benne hova tenni. A kulccsomóról nem nem is beszélek.
2018. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

- Kesztyűtartó (jóval nagyobb mint pl a mostani K Astráé),

- kartámaszban lévő rekesz,

- kézifék mögötti tároló,

- ajtózseb.

Nekem bőven elég volt, sosem volt ezzel gondom. Nem raktárnak használom az autót, hanem közlekedési eszköznek.

A pohártartó hiányát szokták még emlegetni. Nekem ez sem hiányzott. Sosem eszem-iszom az autóban. De ha arról van szó egy fél-egy literes PET palack simán elfér az ajtózsebben.

2018. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, jobb képet most nem találok... annak idején én itt tartottam benne a mobilomat. Tökéletes volt erre ez a hely. A mostani 2018-as autómban sincs erre jobb hely.

[link]

2018. dec. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!