Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó szelvedőt belül mivel...

Boseman kérdése:

Autó szelvedőt belül mivel kell tisztítani, hogy ne maradjon foltos - csíkos?

Figyelt kérdés

#autó #tisztítás #szelvedő
2018. dec. 30. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ablaktisztitóvsl(pl. Clin)

Viszont ha tisztítás után rövid időn belül ujra maszatos lesz(fátyol szerű réteg kerül rá belülről)akkor lehet hogy a fütőradiátor ereszt kissé és a fagyálló folyadék beltérben történő párolgása miatt kenődik össze a szélvédő!

2018. dec. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A csíkos nyomok utalhatnak arra is hogy a rárakódott szennyeződés nem lett normálisan eltávolítva, hanem csak szétkenve. Én úgy szoktam takarítani a belső szélvédőt hogy mosószeres nedves ronggyal jól áttörlőm legalább kétszer. Mosószer az mosogatószer legyen, vagy valami általános tisztítószer. Én mindig kétszer átmosom, és utána clinnel vagy más alkoholos ablaktisztítóval befújom az üveget és száraz papírtörlővel áttörlöm, ezt is kétszer szoktam megtenni, de úgy hogy egyszer hagyom hogy ússzon rajta a clin, utána meg csak 1-2 helyre spriccelek és szárazzal jól áttörlöm ameddig teljesen száraz nem lesz az üveg. Meg ha az autó garázsban van célszerű lehúzni az ablakokat hogy a maradék nedvesség ami a levegőben van kimenjen mert ha az autó belterében túlzott lesz a takarítás miatt a páratartalom akkor lecsapódhat ismét az üvegeken.
2018. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Clin tökéletes rá!
2018. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:

Azt tapasztaltam, hogy bármilyen üvegtisztító megteszi. Ha alaposan letakarítod, akkor nem lesz csíkos/foltos.

Jó hozzá a viledától kezdve a használt pamutpólóig bármi, csak arra figyelj, hogy a végső szárazra törlésre puha törlőpapírt használj.

Nekem ez vált be.

2018. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rendes ablaktisztító, TISZTA, puha rongy, majd a végén konyhai papírtörlővel szárazra törlöm.
2018. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A clin csak szetmaszatolja, eloszor torold at melegviz+mosogatiszeres szivaccsal, torold le majd clin+konyhai papirtorlo
2018. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 öthathét válasza:
A legolcsóbb megoldás a víz+újságpapír kombó. Vizes törlőkendővel áttörölöd a szélvédőd, kiveszel egy újságból 1-2 lapot, picit meggyűröd és körkörösen töröld le a szélvédőt. Ha nagyon átnedvesedik a papír, akkor vegyél el egy másikat. Filléres megoldás és gyönyörűen letisztítja az üveget.
2018. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel foltos - csíkos!
2019. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!