Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy még a 16....

Normális hogy még a 16. gyakorlati órán is lefulladok az autóval, és nagyon nehezen sikerül zöld lámpánál elindulni?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdünk vezetni általában semmi baj,bár néha kicsit rángat az autó ahogy fel engedem a kuplungot.Viszont ha meg kell állni a pirosnál és utána elindulni,szinte mindig lefullasztom a kocsit.Stresszel hogy gyorsan el kéne indulni mert nem lesz örökké zöld,a mellettem lévő sávban már rég elindultak,és sokszor villognak/dudálnak mögöttem.A sávot sem tudom pontosan tartani,mindig túlságosan a szélén megyek.Kezdek félni hogy én ehhez egyszerűen hülye vagyok,sosem fogom megtanulni. Másnak is ilyen nehézkesen ment?
2018. dec. 30. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, nincs érzéked hozzá, de előbb-utóbb te is meg fogod tanulni annyira, hogy átmenj a vizsgán.
2018. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A lefulladás velem is előfordult, még a jogsi megszerzése után is néha, pont azért mert nagyon izgultam, hogy nem indulok el időben. Aztán lett rutinom és ez szépen elmúlt.

Kicsit aggasztóbb viszont, hogy a sávot nem tudod tartani. Sokkal veszélyesebb a lefulladásnál az, ha nem érzed mettől meddig tart az autó.

2018. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Benzines autóm tanulsz? Azt kicsit nehéz lefullasztani. Benzines az nehezebb.

Mikor végeztem a jogsival, Diesel autó után a benzines autót 3 hónapba telt megszoknom. Csomoszor lefullasztottam a szüleim kocsiját.

Aztán mikor megvettem a saját kocsimat, avval is ugyan ez volt. Igaz nekem a kuplung keménysége is számít. A tanulókocsi, az én kocsim mind puha kuplunggal rendelkeznek, szüleimé kemény. Utóbbit a mai napig nem tudom vezetni rendesen.

De én azt szoktam csinálni a mai napig, hogy elindulásnál mindog előbb nyomom a gázt, és úgy a kuplungot.

A sáv tartás néha nekem is fura, én belőttem, hogy a saját kocsikon például az ablak törlő X része van X helyen, akkor jó helyzetben van a kocsi. Keress viszonyítási pontot ami alapján tudod, hogy jó helyen megy a kocsi.

2018. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az elején Diesel autót akartam írni.
2018. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem lett elkapkodva?? be lett gyakorolva rendesen? hany ora utan mentel ki a forgalomba? nalam az elso ora abbol allt higy, elindulok-megallok elindulok-megallok, unalmas volt, de akkor raereztem.
2018. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Hagyd a francba a kéziváltós kínlódást...ülj át automata váltós kocsiba, meglátos egészen másképp fogod vezetni...mondhatni élmény lesz. Soha nem fullad le, vajpuhán indul, és csak a forgalomra, elédugró gyalogosra, néha a táblákra kell figyelned.


Most majd azt fogják mondani, hogy az automatával csak automatát vezethetsz..és? akkor mi van? ..veszel egyet, és azt vezeted..vagy villanyautót..


úgyis az a jövő.


Tedd szebbé az életed, és automatázz.

2018. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Én nagyjából 900 ezer levezetett km után is lefulladok néha, ez ilyen :)
2018. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Benzines autón vezetek. A sáv tartási problémát nem úgy kell elképzelni, hogy kimegyek a sávból,hanem az oktatóm kb 0.5-1 centiket igazit a kormányon,mert nem pontosan középen haladok. Jobb lenne az automata váltós de a családi autónk sem olyan úgyhogy valahogy meg kellene tanulnom ezt normálisan használni :(
2018. dec. 30. 14:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy csak autómatán tanulj meg kb annyira logikus mintha a gyereknek azt mondanák hogy elég gépelnie megtanulnia, a kézírást el is felejtheti mert a gépelés a jövő.

Jah. Buli, míg nem kell valami nem várt szituáció miatt manuálisba ülnöd. Vagy míg azért nem kapsz állást mert manuálissal kéne közlekedni. Esetleg ingyenes cég által tankolt céges kocsiról csúszol le mert csak manuális van.


Szenvedj inkább most kicsit többet vele, ne limitáld le magad.

2018. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az automata váltós kocsiké a jövő, de Magyarországon legkorábban is kb 20 év múlva. Hacsak nem Amerikában él a kérdező, akkor hasznosabb ha a manuálisat tanulja meg. 16 órát vezetett, ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni és azt mondani adja fel és váltson automatára...

Gyakorolni kell, senki nem születik kormánnyal a kezében.

2018. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!