Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legális-e a csomagtartóm...

Legális-e a csomagtartóm fedelére belülre tükröt tennem?

Figyelt kérdés

Ugyanis utálom a mögöttem jövő g3tsziket akik szétvakítják a fejem és meg akarom szivatni őket.

A csomagtartóm derékszögig felnyílik.

A csomagtartó tetejéra belül egy tükör van felrakva.

vagyis visszatükrözi a getszi szemébe a saját xenonLED vakítós parasztságát.


Ennek a nyitását és csukását meg tudom oldani gombnyomásra.


Eredetileg reflektort akartam, de nem legális hátra világítani fehér fénnyel.



2019. jan. 6. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos látott már? Szerintem alkalmatlan vagy a közlekedésben való részvételre.
2019. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltál hogy ezzel elvakítod a "getzit" és sanszos hogy beléd fog rongyolni,vagy elkapja a kormányt és esetleg csinál egy frontális "randit" egy esetleges szembe jövővel?Tényleg megér a leckéztetés szerinted ennyit? Ha szivózni akarsz akkor szélvédőmosás kicsit feljebb hordó ablakmosóval.Esetleg hátsó ködlámpát felkapcsolod neki.Ennyi amit tenni tudsz!
2019. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem is nagyon bejött az a kis képsorozat amin ez van. Sokszor jól esne ha ilyen lenne az autómba :)

De ez csak a bennem lévő kisördög fantáziája,akit nem érdekel,hogy emiatt majd valamire felkenődik a mögöttem jövő miután simán elvakítom. Szóval nem tenném,kép poénnak viszont jó

2019. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Derékszögben felnyílik... aham... álló helyben. De menet közben? Menetszél, valami dereng?

Még valami: a középsőm tükrön az a kis pöcök azért van, hogy ilyenkor lebillentsed a tükröt, és nem fog vakítani.

2019. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem is orvosi eset vagy. Én már 23 éve vezetek, több-százezer kilométert, de eddig csak pár esetben fordult elő, hogy vakított a mögöttem jövő fényszórója. Megoldás: nem bámultam a tükörbe, kicsit félrebillentettem a fejem. Legfeljebb lassítottam, hogy megelőzzön. Eszembe sem jutott semmilyen "büntetés".
2019. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam először. Még ha fel is nyitja a mechanika menet közben a csomagtartót, 90-es tempónál letépi az egészet a menetszél. Ha nincs szerencséje, akkor szárnyként működik és felemelkedik az autó eleje.
2019. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is gondoloztam ilyesmin. Arra jutottam, hoy belső rolós árnyékolót teszek a hátsóbszélvédőre és aluszalaggal képzek a lamellákon tükröződő bevonatot.

Meg nem valósítottam, mert rájöttem, hogy a középső tükör sötétíthető a szélsők pedig beállíthatók úgy, hogy a pont mögöttem jövő vakítását kitakarja. Ennyi nekem már elég. Persze kvaanyázni így is szoktam, de abba senki nem hal bele.

2019. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

rendben, nem csinálom meg.


de az ötlettel eljátszani jó volt.


Ellenben a szembejövő világítótoronylámpás getszikkel mit lehet csinálni?

2019. jan. 8. 19:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmit!Lehetőleg kerülni kell a tekinteteddel a fényszórójuk fényét!Esetleg az az éjszekai vezetést segitő szinezett plexi amit a napelenzőre lehet csiptetni segithet valamit!

Azt hogy büntiböl ráhúzod a reflektort,nem javaslom,mert ha vaksit csinálsz belőle és frontálisan neked jön az fájni fog!

2019. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!