Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új rendszám alapján lekérde...

Az új rendszám alapján lekérdezős oldalon ha kérdezek le akkor a rendszám tulaja értesül-e róla, hogy lekérdztem?

Figyelt kérdés
2019. jan. 8. 06:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Miért értesülne? Ha valaki rád néz az utcán, táviratot kapsz róla?
2019. jan. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj nem kap értesítést.

Viszont a te neved alatt tárolják, hogy miket kérdeztél le.

2019. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, milyen újat kérdezel? Ha az ingyenest, bővített adatokkal (pl. eredetiség vizsgálati képekkel), aminek indulását erre a hónapra ígérik, még nem érhető el. Ugyan, a januártól induló ingyenes lekérdezéshez átlépést kínálnak a SZÜF felületére, de ott még csak fizetős gépjárműadat lekérdezés van.

Ami van, fizetős, és régóta működik, csak azonosított felhasználók részére érhető el (ügyfélkapu regisztráció; illetve múlt év elejétől e-személyi, elektronikus azonosító), és meg kell adni a lekérdezés okát. A tulajdonos nem kapott, kap értesítést a lekérdezésről.

Az új használati feltételei, a leendő használók számára, még nem ismertek.

2019. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

"még nem érhető el"


Nem igaz! A saját autómat már múlt héten is lekérdeztem. Épp most is egyet találomra és működik, nem fizettem érte. Annyi, hogy múlt héten annyi suttyú ráesett hirtelen, hogy totál leterhelte a rendszert. Akkor nekem is csak reggel 7 előtt működött, aztán belassult, vagy ment, vagy nem.

2019. jan. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elnézést, hol, hogyan érhető el?
2019. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A SZÜF oldalon keresztül.
2019. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap értesítést. Annyit kérdezel amennyit csak akarsz.
2019. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahogyan te sem kapsz információt a járművel kapcsolatos személyes adatokról, úgy a tulajdonos sem tudhat a te adataidról.

A jelenleg is működő és az új is csak szigorúan a járművel kapcsolatos adatokat biztosít. Tulajdonosról, elérhetőségéről nem.

2019. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

3/8

Erre gondolok: [link]

Szerintem ingyenes. Kérdeztem pár járművet, de furcsa, hogy csak a tavalyi eredetvizsga képei vannak fent, elötte nem.

Tehát ami autó pl. 2017.be volt utóljára eredetvizsgán az a vizsga eredménye az nincs fent, arra ezt írja:

SZÁRMAZÁSELLENŐRZÉS ÉS EREDETISÉGVIZSGÁLAT

A járműhöz nem tartoznak származásellenőrzési és eredetiségvizsgálati adatok."


, ami tavaly az fent van. Viszont olyan formában, hogy előzetes eredetvizsgálat.


Ahogy én látom, nagyjából úgy 2000.évtől vannak fent az adatok.


Majd talán valaki kijavít ha rosszat írok.


Egyébként milyen kibővített eredetvizsgás várható?

2019. jan. 8. 13:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Az általad linkelt oldalon továbbra sem lehet ingyenesen lekérdezni semmilyen gépjármű-adatot, bejelentkezés után is átirányít a nyilvantarto.hu fizetős oldalára.
2019. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!