Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális hogyha kinyitom...

Az normális hogyha kinyitom az olajsapkát akkor leesik az alapjárat?

Figyelt kérdés

Nem értek az autókhoz. Gondoltam járó motornál bekukkantok meglesem hogy megy a lánc és mennyire nyomja fel az olajat. Amint megmozdítottam a fedelet a kocsinak leesett az alapjárata. Visszahúztam visszaállt normálisra. Onnantól mint a hülyegyerek aki addig piszkálja a kutyát míg a felé nem kap, inkább hagytam az egészet és eloldalaztam.

Viszont nulla hozzáértéssel kérdezem tőletek hogy ennek így kell lennie a motornál vagy baj van?


2019. jan. 8. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Az EGR érzékelője van a karternyomásra ráállítva, ha leveszed a kupakot, akkor megszűnik a nyomás.

Régebbi autóknál még simán belenézegethettél a járó motorba, a mostaniak már lehet, hívják a márkarszervízt is telefonon, lágy búgó női hangon.

2019. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, vagy legalábbis úgy emlékszem, hogy olajszintet kikapcsolt motorral mérünk. Én mindig így tettem egész életemben. Remélem a hűtőfolyadékhoz nem piszkálsz járó motorral, mert akkor úgy fogsz járni, mint a leforrázott farkas a mesében! Ezek zárt rendszerek, nem jó belekaparászni, pláne, ha nem értesz hozzá. Az autón vannak műszerek, amik jelzik, ha probléma van. a hangjáról is lehet hallani, hogy valami nem stimmel. Ha minden jó, szép egyenletes hangja van, még akkor is, ha diesel.
2019. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire számít őskövületnek a 2005-ös autóm. Simán levettem az olajbeöntő kupakját alapjáraton járó motornál és semmiylen változás nem történt.
2019. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem még 10 évvel idősebb. Nem vagyok benne biztos hogy ez egészséges.
2019. jan. 8. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, akkor 95-ös a gép?

Gondolom benzines, és már lehet elektromos EGR rajta.

Miért ne lehetne levenni járó motornál az olajsapkát?

Így nézed meg pl a kartergázt, hogy van-e(meleg motornál).

2019. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
96 os. 1.6 benzinmotor
2019. jan. 8. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!