Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibrid, vagy hagyományos...

Hibrid, vagy hagyományos autót vegyek?

Figyelt kérdés
Használt, négy-öt éves tölthető Toyota Prius és valamilyen közepes kategóriás benzines autó jön számításba. Utcán állna, nem gépész első autójaként, nem mindennapi pesti rövid utakra és évente kb. 5 kettőszáz-nyolcszáz km-es útra. Költségben versenyképes benzinesekre vonatkozó javaslatok érdekelnének, lehetóleg indoklással. Köszönöm!

2019. jan. 8. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ha nem lenne benne az az 5 hosszú távú út akkor hibridet mondtam volna. De így inkább egy 1.2-1.6 közötti benzines autót mondanák.

Nem tudom mennyi egy prius, de feltételezem nem félmillió a keret. Viszont azt látni higy takarékosat szeretnél.

Astra, yaris, corolla, focus, megane, vagy valami kis honda. Esetleg civic.


Sajnos én csóró vagyok. Nekem az autóvásárlás fél-egymillió körül mozog általában Az újabb modellek körül egyiket se próbáltam még. De az olvasottak alapján ezek jók lehetnek.


Emellett én a helyedben azt is nézném hogy taxisok mivel járnak. Nekik fontos hogy szívós legyen az autó, ne kelljen rá sokat költeni és városban se egye le a gatyájukat. Használt taxit ne vegyél. De ugyan olyan típussal amiből sok taxi szaladgál nem nagyon foghatsz mellé.


A hosszú utakra a hibridet felejtsd el. Az arra van hogy olcsón járj be a város végére melóba és utána a tescoba. Hosszan nem jó az. Főleg autópályán. 1.2-1.6 közötti benzin motor jó erre.

2019. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ. Különösen a taxikkal kapcsolatos gondolat fogott meg. Naivan úgy képzeltem, hogy a Prius rövid távon elektromos, hosszú távon benzin motorral megy, de valószínűleg attól hibrid, hogy hosszú távon mindkét erőforrás működik.

Megnézem közelebbről a javasolt benzineseket.

2019. jan. 8. 15:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A hibrid nem feltétlenül hosszú utakra van kitalálva, de abszolút nem gond, ha évente párszor mégis ezzel mész vidéki/külföldi útra. Maximum a fogyasztásod nem 3,5-4,5l között lesz, hanem 5-6 literre jön majd ki. Emiatt ne mondj le a hibrid előnyeiről.
2019. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem rég vásároltam autót és a szempont az volt hogy hibrid legyen.

Nagyon szemeztem a plug in priusszal, hiszen az év nagy részében iskolába viszem a gyerekeket, bevásárlás, és hasonlók. Nagyjából ez így töltéssel ingyen menne. Az egyetlen probléma, hogy 4 üléses, ezért hibrid C-HR mellett döntöttem.

Évente egyszer megettek egy 2x2000km-es utat, amit már le is tudtam mostanra, és a fogyasztás 5.9-re jött ki autópályán.

A legjobb amit eddig sikerült kihozni belőle az egy 60km-es út volt, 3.9-es fogyasztassal.

2019. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hibrid Toyota, vagy akármilyen más hibrid márka.. Nincs mit indokolni, ez a jövő.
2019. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag belefér, nyugodtan vegyél hibridet, a Toyota modelljei nagyon megbízhatóak, és bírják a hosszú utakat is.
2019. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A hibridnek semmi értelmét nem látom, felesleges.
2019. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7: Leszámítva, hogy városban 3-4 literrel kevesebbet fogyaszt, mint egy benzines.
2019. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1.6-os Citroen C3 sensodriveot hajtottam városban, 11-12 literes fogyasztás.

1.6 Toyota C-HR hybrid ugyan így városban 5.2.

2019. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönôm mindenkinek a választ! Még meg fogom nézni a tölthetős Toyota Prius erőátviteli rendszerét, állítólag maximálisan variálható és hosszú utakra a tiszta benzines hajtás is beállítható. Ami még meggondolásra késztet, az az, hogy az elektromos töltésnek, az áramnak is van költsége, valamint az, hogy a téli fűtése szerintem nem olyan jó, mint a tisztán benzineseké, illetve leszívja az akkumulátorokat. A hibrid tulajdonosok tapasztalatai az előző válaszokban is figyelmet érdemeltek, esetleg ha ezekre az aggályaimra is reflektálnának, azért külön hálás lennék.
2019. jan. 10. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!