Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 318TDS. Termosztát...

BMW E36 318TDS. Termosztát most lett benne cserélve, a ventillátor nem pörög fel hideg motornál (ebből gondolom, hogy a hőgomba jó). Városban 1-2 km alatt beáll a vízhőfok, de a várost elhagyva lekúszik a mutató az első csíkhoz. Ötlet?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam hűtőtakarón is, de nem hiszem hogy az kéne hogy legyen a végső megoldás.

2019. jan. 10. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak tipp: szerintem kevés a víz és/vagy levegős a rendszer. 1-2km alatt nem szabadna üzemi hőmérsékletre melegedni-e a viznek. Illetve ez arra is magyarázatot, hogy miért esik vissza a hőfok amikor gyorsabban mész.
2019. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tele van a kiegyenlítő tartály, de a levegős dolognak utána járok.

Köszi!

2019. jan. 10. 08:24
 3/11 D. Brasco ***** válasza:
Azért mert a kiegyenlítő tele van még simán lehet levegős a rendszer!
2019. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Minden bizonnyal lehet, ebben nem is kételkedtem.
2019. jan. 10. 08:39
 5/11 A kérdező kommentje:

Légtelenítéshez egy kérdés.


Csak a kiegyenlítő tartályon van légtelenítő csavar/nyílás?

2019. jan. 10. 08:42
 6/11 D. Brasco ***** válasza:
Általában a tűzfalba bemenő fűtéscsövön is szokott lenni egy légtelenítő csavar.
2019. jan. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, majd jelzek!
2019. jan. 10. 08:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egy "viszkós" ventilátor nem "hőgomba" kapcsolgatja, hanem a hűtőn áthaladó (meleg) levegő. És ez nem örök életű dolog. 10 évnél többet még a gyáriak sem nagyon bírnak. Ennek persze nincs köze ahhoz hogy a víz jobban visszahűl mint kéne. Az is gyanús hogy 1-2 km alatt felmelegszik a víz, mert a dízelek kevesebb hulladék hőt termelnek, sőt ez még benzinesre sem jellemző, hogy ilyen rövid idő alatt bemelegedjen.
2019. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem is furcsa volt, hiszen ezelőtt benzines kocsit használtam, ez a dízel pedig ideiglenes van nálam.

Csak mivel idáig sosem melegedett be, örültem neki hogy most 1-2 km alatt már meleget mutat a vízhőfok mérő.

Hamarosan megejtem a légtelenítést, hátha az segít.

Elnézést a tudatlanságomért, azt hittem, hogy hőgomba kapcsolja.

2019. jan. 10. 09:18
 10/11 A kérdező kommentje:

Kis segítséget kérnék.

Nem látok egy darab légtelenítő csavart sem (benzines társán igen).

Ebben az esetben akkor elég ha csak magát a betöltő nyílást veszem le és úgy járatom, vagy esetleg más?

2019. jan. 10. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!