Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan Autóalkatrész-keresk...

Van olyan Autóalkatrész-kereskedő Magyarországon, aki nem árazza fel a termékeit, hogy aztán kezdvezményt adhasson?

Figyelt kérdés

Arra gondolok például, hogy a Bárdi meg az Unix is kiírja a kettőstömegűt, készecskeszűrőt, 3-4-500 ezer forintra, aztán hogy-hogynem, magánszemélyeknek ad belőle 20% engedményt, viszonteladóknak, szerviznek, gyakran vásárlóknak akár 40-50%-ot is.

Tudom, vannak a külföldön bejegyzett cégek, akik alapból alig több mint fele áron adják ugyan azokat az alkatrészeket, de ezekkel vegyes a tapasztalat, van akinek nem jöttek be.


Van ilyen magyarországon? Aki nem a kedvezményre játszik rá, hanem eladja egy fix, nem felskálázott, majd kegyes engedményes árakon?



#autószerelő #engedmény #autóalkatrész #autóalkatrész külföldről
2019. jan. 10. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

nem akarok senkit fárasztani ezzel, meg amúgy sem okoskodni, de egy valamit meg kell érteni. Az emlegetett felárazott majd olcsón eladott alkatrészek a magyar valóság miatt vannak így. A szerelő nem kérhet el annyi óradíjat, amennyiért megérné dolgozni. Kénytelen az alkatrészen is keresni. Ehhez igazodnak az alkatrész kereskedő cégek is. A magánember nem kap 20%-ot, inkább 10-et, ha regisztrál.

A szerelők rühellik, ha valaki viszi az alkatrészt és én ezt meg is értem. Nem akarom itt tovább fejtegetni, csak próbáltam más megvilágításba helyezni a témát.

A kérdésedre: kevés ilyen cég van, de azért lehet találni, aki eleve kedvezménnyel adja, de azok nem népsz

2019. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiam bömösébe egy alkatrész 60 ropi, ha csak úgy beballag a boltba, és megveszi. Ha a szerelő haverja veszi meg akkor harminc...igaz, a szerelő számlaképes, adózó, és évek óta csak ott vásárol.
2019. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van néhány, pl:


[link]


[link]

2019. jan. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!