Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma mar minden autoban van...

Ma mar minden autoban van szervo? Amiben nincs annak nehez tekerni a kormanyat? Mihez lehetne hasonlitani, mekkora erot kell kifejteni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Állítsd le a motort
2019. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az enyemet allva nem lehet forgatni (vagy csak nem mertem erosen megforgatni nehogy eltorjek benne valamit). Nyugodtan megforgathatom motor nelkul is?
2019. jan. 11. 17:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta a kornyányzár csak gyújtás alatt hagyod akkor megforgathatod. Elvileg így vontatni vagy tolni is kell hogy legyen kormànyzása járó motor nélkül.


Nehezebb kormányozni. Mondjuk szerintem nem annyira mint egy leállízott szervó nélkülit.

2019. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én autómban nincs szervo. 92-es gyártmány, nem is tudom, akkoriban volt-e egyáltalán bármiben luxusautókon kívül. Álló helyzetben nehéz tekerni a kormányt, de attól kezdve, hogy gurul, már észre sem lehet venni a hiányát.
2019. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát az új autókban szerencsére már kivétel nélkül van tudtommal. A régiekben, amikben nincs, azokkal pedig az a baj, hogy sokkal többet kell tekerni, mint a szervós társát, azért, hogy könnyebb legyen. Példa: a szervótlan példánynak a kormánya mondjuk 4,2-őt fordul kopptól koppig, a szervós pedig ugyanabból a modellből csak 3-at. Ez sokat számíthat, főleg parkolásnál.
2019. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy szervós kocsit álló motorral nehezebb hajtani, mint a szervó nélkülit.


21 éves swiftem volt sokáig, nemrég cseréltem egy 9 éves coltra. Ha megy a motor, akkor érezni minimálisan a különbséget.


Bár vezettem Nivát is, abban azért nehéz volt kormányozni.

Szóval autó függő is.

2019. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyártottak anno C Corsát is szervó nélkül, én semmit nem vettem észre a hiányából mert úgy van kialakítva az egész.. Nem is fordult (feltűnően) többet a kormánya, nem is volt nehezebb.. Álló helyzetben meg alapvetően nem tanácsos a kormányt elforgatni szóval meg lehet lenni szervó nélkül is. Könnyű autóban legalább is.
2019. jan. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!