Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes tuningolni egy 1.4-es...

Ormándi Tamás kérdése:

Érdemes tuningolni egy 1.4-es benzines autót, ha igen akkor mit érdemes beletenni?

Figyelt kérdés
Seat Ibiza 1.4 1999-es autóról beszélek. Kb 1 éve volt hogy egy viztömlő kiszakat a helyéről és majdnem leégett a motor, de a szerelőm megtudta menteni. Ami tuningra gondolok itt az egy kis teljesítmény növelés: dugattyú, felfüggesztés, fékrendszer, esetlegesen kicsit komolyabb teljesítményt növelő alkatrészek beszerelése és az elektronika felújítása. Optikailag már a tervek megvannak gondolok itt a fényezés és/vagy fólia, alufelni, lámpa csere stb... ha valaki tud tippet adni ne tartsa magába :D előre is köszönöm a válaszokat.

2019. jan. 12. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy 20 éves autóra ne költs már.

Gyűjt a pénzt egy normális, újabb gépre.

2019. jan. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1,4 tuningolva sem lesz soha ott, ahol egy 2.0 gyári.. szóval inkább csere az értelmesebb megoldás. A kis lökettérfogat nem jó tuning alap, hidd el.
2019. jan. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szívó tuning drága és pénzkidobás. Én javaslom a turbot és ahhoz illeszteni mindent 2 millió körül már egész jót lehet belőle kihozni.

Én errefelé mozdulnek el.

2019. jan. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jól mondják az előzők, hagyd a fenébe. Értelmetlen. Gyűjtsd össze a pénzt amit bele akarsz önteni, aztán add el az autót, tedd hozzá a megspórolt összeget és vegyél egy jobbat.
2019. jan. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Egy ilyen autót úgy lehet a legegyszerűbben meg legolcsóbban tuningolni ha eladod és veszel helyette egy megfelelően erőset!Erre az autóra minden felesleges pénzkidobás
2019. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

rendben köszönöm a válaszokat... mondjuk egy kis motor felújítás ráférne... pl néhány mozgó alkatrész kicserélése.

Az optikai tuning az mondjuk ráfér mert a magát karosszéria lakatosnak és festőnek mondó egyén olyan szinten tönkre tette a külsejét, hogy minden komment után kapna egy hatalmas pofont :D Fekete tüskéket kértem rá amit meg is kaptam, de ahogy csinálta az valami borzalom... azt a felét ragasztotta le amit le kellett festeni majd szikével kivágta a tüske mintát és úgy fújta le... semmi csiszolás előtte semmi takarítás úgy ahogy volt lefújta feketére és pár héttel később meg már pattogzott le a festék. nagyon mérges voltam rá, szerencsére olyan sok pénzembe nem került ez a művelet... mondta hogy ha valami baj lenne vele akkor megcsinálja, azóta se a telefont nem veszi fel se nem ír vissza plusz még el is költözött.

2019. jan. 12. 08:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Add el, gyűjtsél még hozzá:

pl: [link]

Méretben kb ugyanakkora, csak 75 le/126 Nm (60le/116Nm) helyett 136 Le/190Nm és kb 100-150 kg val nehezebb. Szóval egy méregzsák lenne a mostanihoz képest.

2019. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha még többet gyűjtenél

[link]


Ennél erősebb autó meg már szerintem felesleges

2019. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
semmiképp ne vágj ebbe bele. vegyél egy gyárilag erősebb kocsit.
2019. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
eszedbe ne jusson!!! Ahogy írják, a tuning első eleme, vedd meg a legerősebb motort az adott autóban. Esetedben ez az 1.8T 156 lóerővel. Ha akarnád, ezt lehetne tuningolni is. (de nem kell, mert kétszer erősebb, mint a mostanid)
2019. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!