Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszakin nem kötnek bele?

Műszakin nem kötnek bele?

Figyelt kérdés

Ültető rugót/szettet szeretnék vásárolni, amihez van magyar műbizonylat/tüv engedély vagy ilyesmi.

Nem nagyon tenném le az autót, elől olyan 60mm, hátul 40mm-rel lenne lejjebb, bár lehet hogy csak 40-40 mm lenne mindenhol.


Vagy KPM vizsga szükséges? előbb kérdezzek rá hogy ez okés lenne-e? és akkor utána veszem meg a szettet, és szereltetem bele + forgalmi átiratás.


Illetve még annyi kérdésem lenne hogy elég ültető rugót venni? Vagy szettet vegyek amihez van lengéscsillapító is? Részletes választ szeretnék hogy miért érdemesebb a szett, illetve miért nem fontos.



2019. jan. 16. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem műbizonylattal nem kötnek bele
2019. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
0%

A műbizonylat vagy a tüv papir magában semmit sem ér!Be kell iratni a forgalmiba!

Külön rugót meg nem szabad venni a gyári gátlóhoz mert egy pattogós szar lesz úgy!Komplett szettet vegyél gátlóval rugóval!

2019. jan. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:

Csak a rugók cseréje, több szempontból is rizikó.

Hiába vásárolod meg a vágyott 40-60 mm-el rövidebbet, úgyis csak beszerelés után derül ki, mennyivel lesz lejjebb az autó. A vételkor csak annyit tudsz beazonosítani, hogy a dobozban van 2 ilyen, és 2 olyan hosszú rugó.

Na de ezek terheletlen állapotban ekkorák!

Ha bekerülnek a helyükre csak akkor tudod meg, hogy mennyit engednek a súly hatására.

A másik, hogy a legmárkásabb rugógyártó cég terméke sincs összhangban a Te autódban található gátló állapotával.

Márpedig a futómű ki/be rugózása -és ezzel az autód stabilitása- a rugó és a gátló összhangjának a függvénye.

Szóval, egyik véglet:

-leengeded, és jó kemény lesz. Úgy fogsz pattogni az úton, hogy kipereg a fogtömésed. Ez a kisebb baj, de emellett az autó nehezebben kormányozható és rosszabbul fékezhető, mert állandóan a levegőben van a kerék.

Vagy a másik véglet:

-rövidebb rugó, könnyebb összenyomni, kapsz egy jó lágy, puha rugózást. Aztán átgurulsz egy gyufásdobozon, és úgy felüti a gátlót, hogy mehet a kukába.Plusz még egyéb dolgok is könnyebben sérülnek.


Szóval, mindenképpen az állítható szettet választanám.

/bár még ott is lesznek buktatók/

2019. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ez jó, most akkor nem tudom mi legyen :/

Csak szeretném kicsit sportosítani, de semmiképpen úgy hogy lent van teljesen az autó.

Pedig sokan mennek így, mégis úgy néz ki nincs gond vele.. én pl. amit kinéztem Vogtland német márka, meg TA technix.

2019. jan. 17. 15:50
 5/5 Kamikaze0521 ***** válasza:
Mindenféleképpen KPM Vizsga kell, és így nem ültetünk autót hogy te le írtad. Itt egy link. [link]
2019. jan. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!