Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rövid, meredek lejtőn nem...

Rövid, meredek lejtőn nem tudok feljutni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Itt nálunk a faluban van két hely, ahol rövid, viszonylag magas emelkedő van, mindkettő stop táblás. Úgy csinálom, ahogy kéne, 1esben, féken a lábam, hozom vissza a kuplungot, amikor eléri a fogáspontot, bemozdul az autó, leugrok a fékről, és gáz. Mégsem sikerül, mindig visszagurul picit, és lefullad. Aztán jön valaki mögém, és mégjobban bestresszelek. Hogyan tanulhatnám meg jobban?
2019. jan. 16. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem baj,hogy gyakorolsz így is,de az se baj,ha használod a kéziféket
2019. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
azt kihagytam,hogy ne ugorjál le a fékről és nyomj egy gázt
2019. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nah jó már este van nekem is :) szóval ugrálj a fékről,de ne sajnáld a gázt és amúgy vissza fog gurulni meredek lejtőn,mert annyira villám nem vagy. De használd a kéziféket ,pláne ha valaki jön mögötted
2019. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Alap a kézifékes indulás ilyen esetben! Nem tanították meg neked? Nem a fékről kell átugrálni a gázra. Ha meg képtelen vagy rá, akkor vegyél olyan autót, amiben van visszagurulásgátló.
2019. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Alkalmazd a kézifékes indulás technikáját:

Behúzod a kéziféket, kicsi gázt adsz, engeded a kuplungot a fogáspontig, majd amikor "menni akar" az autó, akkor kiengeded a kéziféket.


Én is ezt szoktam alkalmazni, amikor olyan autóval vagyok, amit még nem ismertem ki eléggé.

2019. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Kézifékkel.... Mivel gondolom még kezdő vagy :)


Nagyobb köbcentis dízellel el lehet indulni kézifék nélkül is hátragurulás és lefulladés nélkül is ha gyors az ember lába de mivel kezdő vagy így ez felejtős...


Na meg azt sem írtad milyen autóról van szó.

Ha benzines akkor alap, hogy kézifékkel kell indulni, és ha elsőkerekes akkor könnyebb mert érzed/látod, hogy emelkedik az autó eleje, na akkor kell kiengedni a kéziféket és vele egyidőben felengedni a kuplungot teljesen miközben a gázt nyomod és a fordulatot kb. 2000 környékén tartod.


Majd belejössz nyugi, én már 11 év vezetés és 150e km után észre sem veszem ha emelkedőn kell elindulni pedig több féle autót kell vezetnem munkából kifolyólag.

2019. jan. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azt még elfelejtettem írni, hogy esetleg kérd meg egy ismerősödet, barátodat, hogy segítsen...


Ui.: Az egyik céges autóban nem jó a kézifék, na azzal élmény emelkedőn elindulni :D :D

2019. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszi srácok, igen, kezdő vagyok. egy 1.6os tdi okti
2019. jan. 17. 00:56
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Én soha sem használtam a kéziféket elindulásnál, hasonló meredek elindulásnál. Kb 20m alatt emelkedik 7-8m-t az útviszony. Szüleim folyton használják a kéziféket, én nem. Viszont ami egy kis titka van, hogy az első kereket, ha lehet, felengeded a már meredek utáni útszakaszra. Onnan már el tudsz kuplung-gázzal indulni, minimális visszagurulással.

Nekem a mumusom volt oktatásnál is a kézifékes indulás, nem is tudtam pontosan soha sem, nem éreztem. Erre megtanultam magamnak így elindulni.

2019. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem úgy csinálod ahogy kell.

Kezdő vagy de már el is felejtetted mit tanítottak a kézifékes elindulásról? Jobbkéz szabályra azért remélem, hogy emlékszel.

2019. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!