Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C 2002-es,16...

Opel Corsa C 2002-es,16 Szelepes. Aki jobban èrt az autókhoz segítene nekem? (Nő)

Figyelt kérdés
Tavaly èv vègèn vettünk egy kis Corsat első kocsinak. A tulaj mondta hogy ebben az èvben vagy vezèrművet vagy vezèrmű làncot kell cserèlni (pontosan nem emlèkszem melyiket mondta) Melyik mitől függ màrmint egy kocsin mikor kell vezèrművet illetve vezèrmű làncot cserèlni? Kb 160e km van benne. Kb durvàn milyen àrban lesz a javítàs?

2019. jan. 17. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

vezérműszíjat én független attól mit mond az eladó egyből cseréltettem volna és így is tettem mindig.

A mostani autóm láncos, én cseréltetni akartam ,szerelő szerint ha elkezd hangja lenni akkor kell cserélni.

Abszolút nem tétel a cseréje,különösen ahhoz képest,hogy ha elszakad mit tud művelni

2019. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgytudom ez làncos. (Elnèzèst a tudatlansàgomèrt) akkor vègülis lànc csere akkor kell ha elkezd egy kis hangja lenni? Ès magàt a vezèrművet mikor kell? (Vagy a lànccsere ès ez ugyan az? 🙈) de azèrt jobb ha minèl előbb elviszem a kicsikèt szerelőhőz ő mit mond a làncra :)
2019. jan. 17. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha valóban láncos akkor az a 160e semmiség a láncnak...

Persze azért nem árt elvinni szerelőhöz, hogy nézzen rá a láncnyúlásra mert ki tudja az a 160e tényleg 160e km-e vagy netán 260 vagy 360e....


A régi autókon a láncok nagyon sokat kibírtak, pláne a dupla soros láncok...

2019. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Corsa láncos, a láncot kb 250 ezernel szoktak de amikor hangja lesz, nem szakad el és nem kellene át sem ugrania.
2019. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1.0 12V corsám volt. Cseréltetni kellett volna a vezérműláncot, 100ezer Ft ot mondott rá a szerelő. Állítólag ez a típus, hajlamos a láncnyúlásra a nem megfelelő motorolaj használata miatt.
2019. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1.2 16 szelepes 2003-as Corsánkban 165000 km után cseréltettem láncot, mert a vezérlés házának a tömítése tönkrement és ha már addig szétszedtük a motort akkor kicseréltük. Indokolt volt mert már kezdett csörögni, de amíg csak indulás után zajong és utána még nem, várhatsz vele. Kb. 50-60 eFt volt ha jól emlékszem.
2019. jan. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vezérművet nem cserélünk, kérdező. Vezérműszíjat, vagy ha láncos, akkor azt. Nagyon-nagyon rossz esetben a vezérműtengelyt.
2019. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!