Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vonóhorgot házilag vissza...

Vonóhorgot házilag vissza szerelni?

Figyelt kérdés

Vettem egy lejárt műszakis autót, aminek a forgalmiában felvannak tűntetve vonatatási adatok. De a vonóhorog nem volt rajta mikor elhoztuk, a csatlakozó kábel ott van csak levan vágva.


-Vissza szerelhetjük/beköthetjük házilag a vonóhorgot?

Úgy tudom nem kell műbizonylat, mert már a forgalmiában be van jegyezve az, hogy vontathat.



2019. jan. 18. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem fel van szerelve és van hozzá műbizonylat.

Gondolom ez kell hozzá mindíg. Bár még sehol nem kérte senki ezt.

Maga a felszerelés az nem olyan nagy munka, főleg meg ha meg van a helye is.

2019. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bamboochatheone ***** válasza:
A forgalmiban a jegyzetben kell benne lennie a vontatásnak. Nekem a kocsin van vonóhorog mégsem vontathatok vele mert nincs bejegyezve.
2019. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha meg van hozzá a vonóhorog, akkor simán visszatehető és beköthető az elektronika is. Másik vonóhorog felszerelése viszont már necces, mert nem biztos, hogy egyezni fognak a vontathatósági adatok.
2019. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. Ha kell a "Hivatalos megjegyzés" rovatba a bejegyzés, hogy vontathat akkor mi értelme van a vontatási adatoknak ("O" a forgalmiban)? Számomra az egyértelmű, ha vannak ilyen adatok akkor automatikusan vontathat ilyen jármű.


3. Nem a kocsi adottságai alapján határozzák meg azt, hogy mit vontathat? A vonóhorog fajtája szerintem nem mérvadó.


A forgalmiban csak vontatási adatok vannak. A megjegyzés rovatban nincs semmi.

2019. jan. 20. 23:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs bejegyezve a kapcsolási magasság, akkor valójában tehetsz rá bármilyet, ami megfelel a forgalmiban bejegyzetteknek és az adott típushoz gyártották.
2019. jan. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most vennék egy használt vonóhorgot a másik kocsiról. Típus azonos autóról.


Hátul csak KM:420 mm van bejegyezve.

Fogják kérni a műbizonylatot?

A vizsgán?

2019. ápr. 12. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!