Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nem drága autót...

Szerintetek nem drága autót fenntartani?

Figyelt kérdés

Mindenki kérdezi tőlem, hogy mikor akarok kocsit meg ilyenek és én mindig azt válaszolom, hogy soha.

Biztos, hogy valakit fel fog háborítani ez, de én személy szerint a személygépkocsit mindig is a "nyugati ember baromságának" tartottam.

Az én ismeretségemben kb. az esetek tizedében tartom indokoltnak az autó fenntartását.

Ha mondjuk 15-20 km-re laksz a munkahelyedtől egy aránylag alacsony fogyasztású kocsival is havonta 20-25 ezer forint csak a benzin. És akkor még nem beszéltünk magáról a kocsi és a jogosítvány áráról, parklójegyről, téligumiról, kötelező biztosításról, műszakiztatásról, autópálya matricáról, esetleges garázsról, balesetekről, bírságokról, meg hogy nem csak az otthonod és a munkahelyed között közlekedsz, hanem még elugrasz ide-oda, ami megint csak benzinköltség.

Fogalmam sincs, hogy pontosan mennyi ezeknek a költségeknek a havi lebontása, de biztos vagyok benne, hogy egy elég zsebbenyúlós történet, amit én nem szívesen vállalnék magamra, csak azért, hogy elmondhassam magamról, hogy nekem kocsim van.



2019. jan. 20. 22:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Az, hogy az ismerőseid nyomasztanak azzal, hogy mikor lesz már kocsid semmivel sem szélsőségesebb mint a te véleményed ("nyugati ember baromsága"). Mondjuk a gépkocsi az egyik a nagy találmányok közül ami forradalmasította a XX. századot.


Ha neked nem kell kocsi akkor ne vegyél és ne is hallgass azokra akik szerinted neked venni kellene. A másik oldalról hagy döntse el mindenki saját maga, hogy mire költi a zsetont. Ha neki autó kell, akkor szive joga, hogy azt akarjon.


(egyébként viszonylag pontosan ki lehet számolni a havi költségeket)

2019. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

De az autó akkor és odamegy, amikor és ahová te szeretnéd. Olyan hőmérséklet, zene, stb. lesz amilyet te szeretnél. Ráadásul ha 2 vagy több emberrel utazol, akkor olcsóbb is, mint a tömegközlekedés.

Van akinek simán megéri ez a kényelem.

2019. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenki arra költ amire akar csak furcsának tartom, hogy sokan olyan alapvetőnek tartják a kocsi meglétét, holott egy csomó esetben simán lehetne nélkülözni.

Imádom az olyan embereket akik a számlákon, meg élelmiszer árán vannak kiakadva, de az autó az persze családtag.

2019. jan. 20. 23:27
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sofőr vagyok, a munkaidőm annak függvényében változik, hogy milyen gyorsan mennek a rakodások, de általában 23:00 és 3:00 között ér véget, 22:15-kor megy az utolsó busz és 30 km-re van a munkahelyem. tavasztól őszig így is bringával megyek, de ilyenkor számomra csak az autó az opció. A "nyugati ember baromsága" nélkül elég nehéz lenne az életem és bizony itt a faluban még az emberek 90%-ának. Ne csak városi szemmel nézd a dolgot.
2019. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tömegközlekedéssel kb. 1,5-2 óra lenne az út a munkahelyemig, ugyanez autóval kb. 0,5-1 óra.

Ha így nézem, akkor én naponta durván két óra szabadidőt nyerek, ráadásul nem izzadok le a klíma nélküli villamoson, ahol az öregasszonyok becsukják az ablakokat, mert fáznak a 30 fokban, nem kell szagolnom a csöveseket és nem kell hallgatnom a tapló utastársak szar zenéjét, amit bömböltetnek a telefonjukról.

2019. jan. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Nagyon drága az autó és a fenn tartása.

Én egyszer kiszámoltam és majd nem rosszul lettem.

15 évre bárki kiszámolhatja , horribilis összeg jön ki.

2019. jan. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én el sem tudnám képzelni autó nélkül az életem. 18 évesen vettem az első autómat, azóta is folyamatosan használom. Munkábajáráshoz, kirándulásokhoz, külföldi nyaralásokhoz, randikhoz. Napi szinten megy az autó. Sokkal könnyebb és egyszerűbb az életem autóval. A 2 gyereket is cipelem vele óviban, bölcsiben. Rengeteg időt is megsporól az ember. Átlag fizum van, lakáshitelem és mégsem érzem megterhelőnek az autó fenntartása.
2019. jan. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon drága, de mégis vannak szituk, amikor olyan kényelmet ad, hogy megéri. Mi pl. egy faluban lakunk. Heti kétszer megyünk bevásárolni. Hót szívás lenne autó nélkül. Aztán kisgyerekem van. Nekem fontos a tudat, hogy bármi történik vele itt az autó és vihetem az ügyeletre. Aztán a rokonok meglátogatását és a nyaralásokat is megoldhatnánk autó nélkül, de marhára kényelmetlen lenne. A hétvégi egy napos kirándulások detto. Csomó helyre nem jutnánk el ahova így eljutunk.
2019. jan. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondogadták a tanárok anno amikor mertem 17 évesen autóval járni, válaszom az volt, én nem cigizek, bulizok, és ezt látták a szülők ezért kivették nekem a garázsból az autót amit akkor használnak ha az ő autójuk szervizbe van.


Ugyanakkor most is ugyan az a kocsim van, negyed évente 10 ezer a biztosítás havi 4 ezer a parkolóbérlet , és 13 ezerért teletankolom ha porzik a tank és 540 km-re elég. Nekem csak akkor nem lesz autóm ha elveszik a jogsim. (Olyan környéken van a meló ahová buszal, gyalog, biciklivel felelős ember nem jár be, autóval max.plusz kamera)

2019. jan. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szerintem drága a fenntartás.

Saját kocsim, melyet privát célra használok (munkába és hétvégén nagyszülőkhöz utazás) havi 70-80eFt-ot vesz el a kasszából.

Viszont mivel minden nagyszülő (azaz fiam nagyszülei) még jó egészségnek örvend, így annyi időt töltünk velük, amennyit csak lehet. Tömegközlekedve hétvégenként plusz négy-öt órát veszítenénk, ami a 48 órás "szabadságból" túl sok. És ez az idő , amit az autó használatával megfizetek, így már elfogadható költség.

2019. jan. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!