Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Illegális több duda beszerelése?

Illegális több duda beszerelése?

Figyelt kérdés

50cm3-es robogóval járok, tele gyári fojtással. Mindig a megengedett max sebességgel megyek, 50-nel, mellesleg ez nekem máris 5km/h gyorshajtás.

45km/h-nál korlátoz,50km/h-nál tilt az elektronika.

Kivetetni nem szeretném belőle, fontos számomra a hosszú élettartam.

Bp-n használom főként, de máshol is tapasztalom, hogy hiába megyek a megengedett sebességgel,folyton ledudálnak, leszorítanak. Tudom, hogy nem megoldás, de, ha csak a saját szórakoztatásomra is, a "saját nyelvükön szólnék hozzájuk".

Illegális lenne, ha bontóból még, a gyári duda mellé beszerelnék 2db autó-dudát?

Semmi megkülönböztető jelzésről nincs szó, csak a szokásos jelzőberendezést erősíteném meg.



2019. jan. 22. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tiltja semmi hogy erősebbet tegyél fel.
2019. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy célravezető lenne lealacsonyodni arra a szintre.

Más megközelítésben viszont, ha téged rendszeresen ledudálnak, akkor ott más baj is van.

2019. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#2

Igazad lehet, nem érdemes.

Pedig hidd el, teljesen normálisan közlekedek.

2019. jan. 22. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:

(2) A hangjelzés hangereje gépkocsi esetében 93-112 dBA, motorkerékpár, mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében 89-112 dBA lehet.


[link]

2019. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
pedig egy vonatkürt is megtenné a hatását :D
2019. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem kocsiban gyári dudán túl van egy mikrofonos hangosbeszélő, egy programozott gombokra hangeffekteket jelátszó duda (ilyen sad trampoline meg hasonlók, de én töltök rá amit akarok), plusz egy nagy teljesítményű kompresszoros vonatkürt.


Hivatalosan úgy tudom engedélykötelesek lennének. De sose szóltak egyikért se. Se rendőr se vizsgabiztos.

Tedd bele ha szeretnéd.

2019. jan. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ez a 112 decibel jó vicc. 150-en vannak azok amiket felsoroltam papírjaik szerint. A vonatkürtöt nem tudom de az erősebb.
2019. jan. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

150 decibel?

Ne nevettes már. A decibel nem lineáris mérőszám. Kb ~140 decibel egy pisztoly hangja. Sütöttel el pisztolyt? Ha igen, akkor tudod,hogy a vonatkürt nincs olyan hangos.

2019. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok annyira jártas audio-technikában, hogy is van ez? Ha pl veszek még 2db 112dB-es dudát, melyeket egyszerre üzemeltetek akkor összeadódik a hangnyomás? Vagy van erre valamilyen képlet?

2019. jan. 23. 08:50
 10/10 anonim ***** válasza:

„pedig egy vonatkürt is megtenné a hatását :D” - vagy egy ködkűrt, valamelyik tengerjáróról.


Ha felszerelés szabályos is, a használata már nem annyira. Nem vészhelyzetet hárítasz el vele. Lakott területen csak baleset elkerülésére szabad használni, ha indokolt. Tehát akkor sem büntetőnek, kormány és fékhasználat helyett.

2019. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!