Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket gyártanak a roncsautó...

Miket gyártanak a roncsautó telepeken felvásárolt egykor szebb napokat látott autókból?

Figyelt kérdés
Hogyan hasznosítják újra a vasakat ? Mi lesz velük ?

2019. jan. 22. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
SZét szedik, válogatják szortírozzák. Külön a műanyagot, a gumit, a vasat , a rezet, az alumíniumot, mindent külön és aztán beolvasztják. Így hasznosítják újra.
2019. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# szép is lenne....

Láttam élőben mit csinálnak. Mindennel, motorral,gumival zuzzák be.

2019. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kettes elmagyaráznád nekem,hogy az miért baj ? Nem vagyok otthon a dologban.
2019. jan. 22. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Azért baj, mert ha egyben zúzzák nem lehet beolvasztani, túl sok a szennyező anyag benne. Vagy valami kémiai úton szétválogatod, vagy kiégeted a fémek közül az éghetőt. Környezetbarát mindkettő..
2019. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert általában kiegetni a femeket olcsóbb.

[link]


Motorral megy bele az autó.

A végén a törmelék közül vagy eltavolitjak vagy kiegetik.

2019. jan. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:
Van egy olyan megoldás is, amikor nem bontanak, hanem zúzzák, törik, darálják az egészet. Apró szemcsés állapotban már sokkal könnyebb szétválasztani a fémet a többitől. A szelektált granulátumot alapanyagként hasznosítják.
2019. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!