Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért folyik ki a benzin a...

Miért folyik ki a benzin a motorom kipufogóján?

Figyelt kérdés
Van egy Honda CBF125 (2010 -es) tipusú motorkerékpárom(4 ütemü - 1 hengeres), a minap kimentem és beindítottam, hogy azért egész télen ne álljon, hetente szoktam ezt csinálni. A kipufogó legalacsonyabb pontján alúl van egy kis lyuk, körülbelül a motorblokk alatt van, a közép sztender előtt egy picivel. Ma beindítottam, pár percig járattam majd óvatosan húztam neki egy kis gázt, majd egyre erősebben, de nem húztam meg annyira mint egy őrült, tehát normális keretek között és tartottam. Majd egyszercsak elkezdett azon a kis lyukon kifolyni a benzin, nem csöpögni, hanem folyni. Leállítottam a motrot, majd mikor úgy láttam, hogy már nem jön több, akkor megint beindítottam.(nem folyt ki nagyon sok, de elég látványos volt) Elsőre beindult, semmi gond nem volt vele, viszont enyhén még mindíg priccolta ki a benzint azon a kis lyukon. Majd leállítottam és elraktam a motort, viszont ezek után még kifolyt pár csepp a kipufogóból. Ez mitől lehet?

2019. jan. 24. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy benzin volt ?? Ugyanis ilyen hidegben lehet, hogy a kipufogó gázokban levő vízgőz a hideg kipufogó rendszerben lecsapta a gőzt és valójában a gőzből keletkezett víz csurgott csupán.
2019. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hátőőő... igazság szerint fogalmam sincs, megfogtam, megszagoltam, nem volt az a nagyon erős benzin szaga de mintha olyan lett volna, kissé barnás színe is volt. Valamint fél perce kimentem, kicsitt jobbra-ballra megdöntögettem a motort és megint cseppent egyet. De nem tudom mennyire lehet az amiről beszélsz, mivel nagyon hirtelen kezdett el folyni belőle, leállítottam, még csöpögött egy kicsitt, majd beindítottam pár perc múlva és akkor már csak nagyon nagyon enyhén priccolta ki.
2019. jan. 24. 13:28
 3/8 A kérdező kommentje:
De szerintem benzin, mivel a nyoma a betonpadlón megmaradt.
2019. jan. 24. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Víz lesz az, csak a kipufogótól , a koromtól lett olyan színe és szaga.

Ha a benzin annyira folyna bele akkor lehet be se igen indulna , vagy durrogna.

De gyüjtsd össze egy konzerv dobozba és próbáld meg meggyujtani.

2019. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a válaszaidat, később beindítom megint és alápakolok valamit.
2019. jan. 24. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Az csak víz. No para.
2019. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Így van, valóban víz volt, köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 24. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Szegény motorral ez a legroszabb amit tehetsz. Itt le van írva miért mondom:

[link]

2019. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!