Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Ibiza 6k 1.4 8v APQ...

Seat Ibiza 6k 1.4 8v APQ alapjárati probléma mitől lehet?

Figyelt kérdés
Hidegen semmi baja, bár volt rá példa, hogy lefulladt vagy megugrott az alapjárat, de elég ritka.. Melegen viszont ha felkapcsolom a lámpát, elektromos ablakhoz nyúlok vagy megállok valahol elkezd fulladozni az autó ez mitől lehet? Fojtószelepház tisztítás már többször megvolt.
2019. jan. 25. 11:00
 1/2 Dikaz válasza:

Szia! Biztos, hogy nem a fojtószelepház és üzemanyag környéken keresendő a gond. Elektronika hiba, én első körbe ezeken mennék végig.

Motor test kábel ellenőrzés.

Generátor kimérése, fesz. szabályzó ellenőrzés

Akku ellenőrzése, kimérése

Ezek a motorok még kényesek a vákuum csövek hiányára, kirepedésére és van a fojtószelepházon egy alapjárati motor esetleg annak a hibájára.(Bár az e. ablak kapcsolása ezeket nem befolyásolja.)

Nekem egyszer a generátor hibája produkálta ezt. Egyszer pedig egy akksi cellazárlat.

2019. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, nem igazán oldódott meg pedig a generátort felújítattam teljesen, új akkumlátort is kapott. Az a baj nem csak elektromos cuccoknál kezd ingadozni az alapjárat, benyomom a féket felengedem és ahogy egy picit megmozdul felfelé a fordulatszámmérő már el is kezd ugrálni, rálépek a gázra állóhelyzetben vagy megállok mondjuk a piros lámpánál szintén elkezdi és egy idő után beáll és abbahagyja, fényszórónál, elektromos ablaknál, hátsó ablak fűtésnél ugyan ez és csak is kizárólag melegen, hidegen semmi baja! Nem tudom már nincs ötletem, hogy mi baja lehet. Vákum csöveket átnéztük egy-kettő repedezett volt nem szakadt ki de kicseréltük biztos ami biztos.
2019. márc. 23. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!