Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel corsa 1.2 2002 Kb egy...

Opel corsa 1.2 2002 Kb egy hónapja vettük, normàlis indítàs utàn erős benzin szag?

Figyelt kérdés
Első kocsim. (Nő) Lehet hogy csak eddig nem tűnt fel, de pàr napja èszrevettem hogy indítàs utàn erős benzinszag àrad a motortól ahogy jàr. Normàlis ez ès csak nekem nem tűnt fel eddig? Menès-jövès utàn ez a szag elmúlik.
2019. jan. 29. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérj meg egy férfit hogy nézze meg. A motorterbol jön a benzin szag vagy hidegen inditod és a kipuffogonak van nem benzin szaga de erős szaga ?
2019. jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Őszintèn megmondom ezt most nem tudom. A napokban ahogy kapartam le a havat ès a jeget róla (ugyebàr addig jàrattam had melegedjen) vègig a kocsi körül èreztem mind hàtul mind elől. De megfigyeltem, hol erősebb volt a szaga, kövi pillanatban meg alig lehetett èrezni. Aztàn ujra erősebb volt a benzin szag.
2019. jan. 29. 08:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Szagold még a kipufogót. Ha azt érzed az nem benzin szag és megnyugodhatsz és nem is a motortol jön.

Tehát a kérdésed duplán hibás ellenben normális a szaga, ezert is tilos sok országban járó motornal kaparni a jeget mert míg büdös addig kornyezetszennyezo. Ha elindulsz pillanatok alatt elmúlik a szag.

2019. jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legalább felnyithattad volna a motorház tetejét és meglátnád hogy csepeg e valahol a benzin.

Szerintem meg ne járj vele mert ha folyik valahol , akkor ki is gyulladhat.

2019. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valahol szökhet a benzin. Persze csak igen kicsi lehet a repedés, de az pont elég, hogy a rázkódáskor kissé csöpögjön. Lehet, hogy egy csőrögzítő laza. Idősebb kocsinál már előfordulhat az ilyesmi.

A tűz veszélye is fennáll ilyenkor.

Tedd azt(ha szabad javasolnom) hogy úgy menj be a szerelőhöz, hogy valahol szivároghat a benzin, csak nem találod hol.

...aztán megkeresi a hibát, mert a benzinszag nem véletlen.

2019. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még a jeget kapartad,addig a motor hideg és működik az automata dúsítás.Ez miatt a többlet üzemanyagot ad a motorba ,de ugyanannyi levegő mennyiséghez mint mikor meleg a motor.Ha ez nem így lenne,akkor nem indulna be,vagy igen nehézkes lenne a hidegindítás.

Ez miatt tökéletlen az égés és távozik minimális el égetlen üzemanyag a kipufogó végén.

Ha csak az autó hidegindítása után és rövid ideig érzed, még valamennyire be nem melegszik a motor,de csak a kipufogó végénél, akkor nincs baj,ha a motortérben nem érezhető.Ha viszont továbbra is van benzi szag meleg motornál,akkor viszont sürgősen meg kell keresni,hogy mi okozza.

2019. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megfigyeltem. Beindítàs utàn egyből hàtra mentem ès a kipufogóból àrad a benzin szag, elől a motornàl nem èreztem, csak kèsőbb mikor màr gondolom előre jött a szag. Akkor mostmàr megnyugodhatok? Írtàtok hogy ilyenkor az el nem ègett benzint löki ki. Elkèpzelhető az hogy mivel hosszabb tàvra csak hètvègenkènt szoktuk vinni, hètköznap reggel elmegyek a munkahelyemre ès este hazajövök ( ez durvàn 2-3km oda vissza kb 6) nincs elég ideje elègni a benzinnek ès az miatt marad több benne amit indítàskor pedig kilök magàból?
2019. jan. 29. 17:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Yess fogadni mertem volna hogy a motorból jövő benzin szag az igazából az a kipuffbol jövő nem benzin szag. :))


Veheted kilokodo benzinnek de a valóságban a katalizátor ilyenkor még hideg és sajnos addig az autó büdös. Ha kiszeded a katalizatort pont ilyen szaga marad azért tudja a rendőr kiszagolni :))


De legyen kilokodo benzin :))

2019. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!