Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán 130 fölött?

Autópályán 130 fölött?

Figyelt kérdés

Egy ideje majdnem napi rendszerességgel megyünk autópályán, előtte max félévente.


Ha 130-al megyünk, szinte mindenki levillog, de még 135-el, akkor is. Nem 130 a határ, fölötte már gyorshajtás?


Tényleg mindenki 150-el megy szabályt szegve csak azért, mert ott még nem büntetnek meg?


Olyan fura nekem ez, mert 90-es táblánál ilyen gond sose volt, nem nagyon akart senki 100-al menni ott.


2019. jan. 30. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy valami opeled van az tud csalni km óraban azt a 130 az 112 :)) láttam már ilyet. Általában 130 az 140 km óra szerint GPS megmondja. 140 még nem büntetendő így óra szerint a 150 sokszor 140 sincs.
2019. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Beviz Elek ***** válasza:
38%

Ne haragudj, de mit tudsz 3 percig a belsőben aludni? Kereket is cserélsz?


3 perc a sebességhatárt betartva több mint 6 km. Ezen a távolságon 12+ kamiont lehet megelőzni 130-cal. Ne mond hogy ekkora távon nincs annyi hely hogy 10 másodpercre kimenj a külsőbe míg a gyorsabb elmegy.

Meg kell tanulni felmérni a sebességkülönbségeket és a távolságokat, utána nem fognak levillogni.

2019. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

#12: csak annyiban hibás az érvelésed, hogy ha én sebességkorláton autózom, akkor nincs olyan, hogy el kell engednem a gyorsabbat, mert eleve nincs olyan, hogy gyorsabb.

Az én autóm is tudna 180-nal menni.

2019. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Beviz Elek ***** válasza:
20%

#13

A kresz hol írja hogy lehet/kell önkéntes rendőrködnöd? Sehol.

A kresz azt írja hogy indokolatlanul ne tartsd fel a gyorsabbat (az hogy neked 130-at mutat az órád nem indok), illetve azt is hogy határolódj el a rendbontóktól.


Hidd el, ha elengeded hogy nyugodtan menjen tovább sokkal veszélytelenebb mintha elkezdesz kakaskodni.

2019. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Ez nem újdonság. Én sok éve ingázok rendszeresen autópályán. Sokan 170-180 körül mennek, véda előtt fék 110-re, majd megint 180. Előttem már satufékeztek be, azért, mert a folyamatos kamionsort "csak" 150-nel voltam hajlandó előzni. Amúgy óra szerint 140-re állítom be a tempomatot. Ez gps szerint 132-133km/h valós sebesség. A nagy többség így is megelőz.

De az M0-son is, ahol most felújítás van és hétvégén gyér a forgalom, a 60-as táblánál azért 70-80-at szoktam tartani, de szinte kivétel nélkül mindenki úgy húz el mellettem mintha állnék. Még a kamionok is előzgetnek meg.

Országúton ha 100-at tartok, akkor is nagyon sokan előznek. A "mintapéldányok" kettős záróvonalnál, kanyar előtt is simán. Mindenki marhára siet a KRESZ meg nem igazán érdekli a nagy többséget. Tisztelet a kivételnek.

2019. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

Én letojom a gyorshajtókat. Beállítom a tempomatot gps szerint 130-ra és előzök, ha utolérek valakit. Ha az előzés tovább tartana 10-20 másodpercnél a sebességkülönbség okán, akkor gyorsítok, ez a kivétel.

Viszont ha két kocsi előzése közben utolér egy gyorshajtó és villog, hogy álljak be a leelőzött és a következő kocsi közé, akkor nem megyek ki amennyiben fékeznem kellene, mert a villogó mester nem tud elég gyorsan előzni. Tehát nem vagyok hajlandó azért fékezni, lendületet veszteni, mert valaki szabálytalanul siet.

2019. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

A megoldás, hogy szimplán figyelmen kívül kell hagyni a villogókat. Én úgy vagyok vele, hogy fék az ő autójukon is van, használják nyugodtan.


Nekem mondjuk az a kedvencem, mikor direkt tartom az előttem lévőtől a biztonsági távolságot erre közénk ékelődik egy nehéz lábú jobbról előzve. Utána rájön, hogy túl szűrűn vagyunk, fékezni kell, nekem szintén fékeznem kell hogy ne 1 méterről kövessük egymást. Aztán érthetően elkezdenek villogni hogy miért lassítok a belső sávban.

2019. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!