Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóvillamossági szerelő...

Az autóvillamossági szerelő körülbelül mennyi pénzt kérhet el, hogy a csomagtartóba kivezessen egy kábelt egy monó erósítőnek, és külön egy aktív szubládának?

Figyelt kérdés
2019. febr. 2. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit nem szégell elkérni.

Ezért is kell a munka elkezdése előtt megegyezni az árban.

Nincs korlátozva, ha sokallod a monditt árat, bem hagyod ott az autót

2019. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
Csináld meg te. Nem bonyolult
2019. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kell hozzá biztosíték(nem tudom hogyan, hová kössem rá), és a tűzfalon keresztül kell átvezetni az akksiról. Soha nem csináltam ilyesmit, azt olvastam hogy ha elrontom, akkor kigyulladhat az autó.
2019. febr. 2. 12:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosítékra kötöd nem fog kigyulladni, pont ezt hivazott megakadályozni.
2019. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

a szivargyújtó biztijére kösd, esetleg az ülésfűtésre.


töltsd le a jármű elektromos rajzát, és csemegézhetsz.

2019. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Minek mono erősítő+aktív szubláda? Aktív ládában van erősítő, tehát ahhoz nem kell további, mono erősítő viszont nem jó az első ajtókhoz, tehát teljesen felesleges.


Mi a terv, segítünk.


Ha veszel egy kábelszettet, abban van biztosíték is, közel rakd az akksihoz. Minden autóban átvezetik a kábeleket a tűzfalon, csak meg kell keresned és ott bevezetheted. Belül már elvezeted a küszöbben, a csomagtartóban pedig keresel egy testet a negatívhoz. Nem bonyolult

2019. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget és a bíztatást, jövő hét elején beszerzem a kábelszettet.

Van egy gyenge teljesítményű aktív szubládám, 25 cm-es SAL hangszóróval, jelenleg ezt szeretném bekötni. De szeretnék venni még egy monó erősítőt, és egy jobb minőségű mélyládát a csomagtartóba.

Szóval úgy működne a dolog, hogy az akksi pozitív pólusára kötöm a kábelt, a kábelre rákötöm a biztosítékot(de azt sem tudom, hogy a biztosíték melyik oldalára), átvezetem a kábelt a tűzfalon(ez is kérdéses, hogy hol találom meg a tűzfalon a rést, és hogyan vezetem át a műszerfalon). Ezután már nem lenne nehéz a csomagtartóig elvezetni.


Arra is gondoltam, hogy a szivargyújtó 12V-os, ha lenne valamilyen átalakító, akkor onnan jóval egyszerűbb lenne a csomagtartóig elvezetni, és legalább a szubláda biztosan működne. Elvileg +12V kell neki, és bekapcsol.

A házban már működésbe bírtam hozni egy youtube videó alapján, 12V-os adapterrel.

2019. febr. 2. 15:31
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nem részletkérdés hogy általában a szivargyújtó és a rádió azonos biztosítékon van, a szakik kitalálták hogy mekkora biztosíték legyen ott, nem jó ezekre még extra dolgokat felaggatni. Felteszel egy kis fogyasztót (extra usb-s töltő, ledes világítás) az még oké, de az erősítőt nem kellene ráakasztani.


Az első bekötésnél én is csak pislogtam, vakaróztam, de nekiálltam és menet közben realizálódott bennem hogy nem nehéz csak tapasztalat nélkül ijesztő.


Keress rá youtube-on is, lesznek fent videók.

2019. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!