Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A '90-es évektől alapból...

A '90-es évektől alapból többe néztek egy kispolszkit mint egy régi trabantot csak mert négyütemű motorja volt a 2-vel szemben? Mikor mindkettő még bőven jelen volt, melyiknek volt nagyobb értéke az emberek szemében?

Figyelt kérdés
2019. febr. 2. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán nézték többe.

Trabantnak. Praktikusabb volt, jobban szerették az emberek úgy általában. Legalábbis nálunk Veszprém megyében ez így volt.

2019. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nemcso ***** válasza:
100%

A Trabant egy megbecsült autó volt a maga korában. Négy felnőtt, vagy két felnőtt és három gyerek sokkal kényelmesebben elfért benne, mint a kis polákban. Rakodás, szállítás pedíg ég és föld a kettö között, a Trabi javára.

Fenntartása is olcsóbb volt a kelet-németnek.

2019. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
A '90-es években minden KGST-autót egyaránt hulladéknak tartott a nép, mert végre elérhettek jobbakat is. Ha már mindenáron a keleti blokk törpéi közül kellett választani, a Trabantot többen szerették. Lehet, hogy füstölt és viccek tárgya volt a papírjaguár, de a Polskival ellentétben volt benne csomagtér, a kombiban lehetett vinni a telekre a rotakapát, permetezőt és még sógor meg a szomszéd is befért hátra, hogy segítsenek kifesteni a fészert.
2019. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Trabuár egy panorámás autó volt a Kisporoshoz képest. Nagyobb praktikusabb, megbízhatóbb volt a Trabi.
2019. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

A trabant egyszerűbb, kényelmesebb, könnyebben javítható volt, talán még az alkatrészellátást is jobban megoldották. (persze ez csak az én véleményem)

Az értékről:

Akkoriban még nem volt divat ennyire rivalizálni.

Pistinek ilyen van, Lalinak meg olyan. Nem ment ennyire a másik fikázása, és nem volt szokás az "én meg egy prémiumautót vettem" kezdetű rongyrázás.

Persze, az említett két típus esetében is beszélhettünk érték különbségekről. Ha az enyém 10 éves volt, a szomszédé csak 3, világos hogy Ő volt a nyerő. Csakhogy én vettem egy Videoton rádiót, két ménkűnagy dobozzal a kalaptartóra, meg egy Marlboro matricát az első szélvédőre, egyből én voltam a sztár a garázssoron. ;)

2019. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!