Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így 2019ben a mai átlag autó...

Így 2019ben a mai átlag autó felhasználónak érdemes elektromos autót venni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2019. febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egy átlag autós otthon nem tudja tölteni, és lesz olyan helyzet amikor nem is fog vele tudni elindulni, mert messzebb van a cél mint a hatótáv. Annak éri meg, aki csak városban használná (nem túl messze otthonától) és tudja hogy nem kell vele sosem messzire mennie (vagy van egy második autója erre).
2019. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Az átlag autós (jelentsen ez bármit is) szerintem nem gyakran utazik 200-300 km-nél többet.

Ennyit meg tudnak a mai elektromos autók.


Nyilván csak annak éri meg, aki tudja otthon tölteni.

2019. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
évente kb. 5 alkalommal megyek többet mint 300 km
2019. febr. 3. 09:40
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha tudod tölteni otthon/munkahelyen és a napi használatra elég a hatótáv akkor igen. Arra a pár hosszabb útra meg el lehet menni vonattal, vagy autót bérelni
2019. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Akkor már csak a tölthetőség a kérdéses. Ha meg tudod oldani otthon az a legjobb, de vannak töltőállomások is, csak akkor ott kell várni a közelben amíg fel nem tölt az autó. Ezen felül ha le tudsz mondani a sportosságról, vezetési élményről akkor jó választás lehet.
2019. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Arra a 300km-es távra meg kölcsön kérsz egy autót,taxi,tömegközlekedés,stb?Vagy egy belsőégésű motoros inkább.

Addig én főleg hanyagolnám,amég nincsenek rendesen kiépítve országosan a töltőállomások.Otthon tölthető a konnektorból is,de az egy éjszakás művelet.Kevés az utcai töltő és azon belül a villámtöltők csak elvétve vannak és még foglaltak is.A városok ingyen töltőinél sokan ott "felejtik" az E autóikat töltés végeztével is,nem állnak el,mert nehéz máshol parkolót találni,vagy mert bunkó.Villám töltéskor is legalább félóra a töltés 80%-ra,ha időben találsz.

Én hanyagolnám egyenlőre,inkább a hibridek,mert szerintem azok jobb választás, használhatóbb.Ezekben én még több fantáziát látok.Nem kell beosztanod az idődet,nem függsz a gyatrán lefedett országos töltőhelyektől.

Énnekem az a válaszom a kérdésedre,hogy még nem változik drasztikusan pozitív irányba a helyzet,addig nem érdemes.

2019. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
#6: "ha le tudsz mondani a sportosságról", ugye még nem vezettél elektromos autót?!
2019. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8: De vezettem. Eddigi legjobb amiben ültem az egy i3 volt, hát az is nagyon messze van egy jó sportautótól. Egy Tesla vagy talán egy i8 tényleg lehet sportos, de arra kis esélyt látok hogy ilyenre lenne pénze a kérdezőnek.
2019. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Na pont a sportosságot felesleges volt ide írni.

Én biztos vennék elektromosat ha lenne annyi pénzem.

2019. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!