Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár másodpercig úgy viselkedik...

Pár másodpercig úgy viselkedik az autó, mintha nem nyomnám a gázpedált?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete vettem először észre ezt a jelenséget. Megyek városon kívül egyenletes tempóval, és rövid időre (1-3 másodperc) egyszer csak úgy kezd el viselkedni az autó, mintha levettem volna a lábam a gázról, és aktiválódna a motorfék (bár érzésre egy pöppet erősebb a fékhatás, mint egy szimpla motorfék, de lehet, hogy csak placebo). Hiába nyomom a gázpedált, nem történik semmi. Utána mintha mi sem történt volna, újra működik minden.


Hozzáteszem, hogy e két hét alatt mindössze talán háromszor jött ez elő, mindig városon kívül, egyenletes tempónál.


Esetleg egy-két tipp, hogy egyáltalán melyik alkatrész(eke)t kellene felelősségre vonnom? A teljes mértékben megbízható, minőségi, kínai, 2 eurós ODB2 reader szerint nincs hibakód, ez megnyugtat. :)


Golf 4


2019. febr. 4. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pontosan uggyan ez a problémám. Nekem gyújtótrafóra vagy gyújtógyertyára gyanakodnak. (Astra H 1.4)
2019. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Golf 3-on hasonló problémám volt, de ott csak 1x csinálta ezt. A következő alkalomnál (egy hétre rá) már nem is indult be többet. Hall-szenzor döglött be nálam.
2019. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek a kínai vackok nem érnek semmit.

Vidd el egy szakihoz, aki beletúr, de könnyen lehet, hogy ha nincs tényleg hibakód, akkor élőadat olvasás kellene. Az meg ebben az állapotban nehéz. Nem fog két hétig melletted ülni senki a monitorra tapadva, hátha hibát lát.

2019. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy kis update, ha valaki hasonló problémával küzd: észrevettem, hogy csak és kizárólag akkor jelentkezett ez a furcsa jelenség, amikor relatíve alacsony volt a benzinszint (negyed vagy az alatt). Ezért a biztonság kedvéért kicseréltem az üzemanyag szivattyút, plusz az utóbbi egy hétben próbáltam alacsonyan tartani a benzinszintet is, és egyelőre hibamentes az autó.

Remélhetőleg ezzel megoldódott a rejtély.

2019. júl. 7. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!