Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsi esetében...

B kategóriás jogsi esetében mennyi az átlagos óraszám, ami szükséges a vizsgához?

Figyelt kérdés
Szóval nem a 29 óra érdekelne, hanem a valós óraszám. Kb. mennyivel kell számolni, ha nincs gyakorlatom, és nem vagyok különösebben ügyes? (19F)
2019. febr. 5. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Átlagos képességű diákoknak elég szokott lenni a 30, legfeljebb 40. Szerintem +10 órát kalkulálj be a költségvetésbe, de lehet nem is lesz rá szükséged.
2019. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy én itt olvastam, olyan 45-50 szokott lenni az átlag.

Nekem is 50 körül volt igaz a mai napig nem érzem, hogy különösebb érzékem lenne a vezetéshez.

2019. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40 óra kb.
2019. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt tudod megnézni iskolánként az Átlagos Képzési Óraszámot (ÁKÓ)

[link]


Százalékban van megadva, a 100% a kötelező minimum, azaz 30 óra.

A nagyobb iskoláknál jellemzően ilyen 140-150% van, ami olyan 43-45 órának felel meg.

2019. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
#1 Honnan veszed ezt a baromságot? Pesten alapból onnan indul h na akkor mikor hozod a pótórára a pénzt. Senkit nem küldenek 30 óra után vizsgázni ha még ki tudnak húzni belőle pár tízezret, miért is tennék? Az autós oktatás itthon a pénzlehúzásról szól. Aztán megbuktatják egyszer-kétszer, hadd fizessen még egy kicsit. Persze tudom, tudom, itt mindenki schumacher, elsőre vizsgázik, 50-es táblánál 50-el megy, mindig indexel stb. a valóság meg ennek szöges ellentéte.
2019. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
#5: Veszprémben tanultam és vizsgáztam, 30 órával mentem el, ahogy az összes akkori osztálytársam is. (Két éve volt.) Egy valakiről tudok baráti körből, aki vett volna plusz órát. A statisztikát inkább azok nyomják fel, akik mondjuk 35-40 évesen állnak neki, úgy hogy előtte még autóban sem ültek. (A sógornőm is pont ilyen volt, ő másodszorra ment át, az első alkalom előtt járt 65 óránál, hogy utána pluszba mennyit kellett vennie azt már nem árulta el. És így is szerintem csak kegyelemből engedték át, mert miután megkapta a jogsit is olyan hibákat követett el sorra, hogy égnek állt tőle az ember haja - pl. végigjött a városon egyesben, tökig behúzott kézifékkel.)
2019. febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ugye 30 óra a kötelező óraszám, abból egy a vizsga. Na most. A 29 óra alatt szinte lehetetlenség a kötelező 580km-t levezetni, ezért számolni kell egyből plusz órákkal. Én 40 órát vezettem összesen, az utolsó nyilván a vizsga volt, vele együtt 614km-em lett meg. Az oktatóm is azt mondta, hogy szerinte rá áll a többi tanulójával is a 40-es óraszámra, így gyönyörűen meg lesz a km is, valamint a kellő tudás és gyakorlás a sikeres vizsgához. Egyébként én most voltam vizsgázni másfél hete először, elsőre meg is lett. :)
2019. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Itt Szegeden, nem ritka a 70-80 óra. Az oktatóm mindig mesélni, hogy nála kb hány órával mentek át. Nah, ez legutoljára 60+ (lány) 70+ (fiú). És sajnos rengeteg olyan ismerősöm van aki 50+-al ment vizsgázni:( sőt a statisztikák szerint itt is buknak a legtöbben🤷🏻‍♀️ és nem feltétlen azért mert rosszul vezetnek! De, hogy miért azt mindenki maga dönti el.
2019. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem +8-10 órát kellett vennem a km miatt elvileg. Mondjuk a 30. óránál 440-nél tartottam. Elsőre átmentem.
2019. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!