Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsó lámpa nem világit,...

Hátsó lámpa nem világit, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Szóval a műszerfal hibát jelez a hátsó lámpákkal. Hátul, a bal oldali lámpa, csomagtartó ajtóra eső része nem világít. Se a helyzetjelző, se a ködlámpa, se a tolatólámpa. Izzókat kicseréltem, de így se. Esetleg a foglalattal van valami?

2019. febr. 7. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor vagy a csatlakozó, vagy a testponttal van valami gebasz. (Nem tudom hogy a te autódon hogyan van, de az enyémen mindkét hátsó lámpa belső részében van 1-1 csatlakozás a kasztnira, az a közös testpontja az izzóknak.)
2019. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint írták is, vszinűleg test hiba azon lámpatesten.Megtakarítod a test csatlakozási pontjait és jó lesz.
2019. febr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a csomagtartó ajtaján van a lámpa, akkor valószínűleg kábeltörés, szakadás van az ajtónál. keress egy gumi csövet és próbáld leszedni és akkor látod a kábel köteget és azt is hogy hol van megsérülve. Egyes autóknál így van megoldva a dolog és szokott ebből ilyen probléma lenni. Ha nem akkor a csomagtartó falában nézd meg a kábelezést. A csatlakozótól haladj a vezeték irányba, ha ott található egy kis rekesz ahová az elsősegély csomagot, elakadás háromszöget szokták tenni, és esetleg te is pakoltál még be plusz dolgokat ezek miatt is megszokott törni a vezeték, sajnos jártam már így. Különösen a régi 15 évnél régebbi autóknál van ez amiken a vezetékek szigetelése annyira elöregszik hogy veszít a rugalmasságából és megtörhet ami végett a szigetelés felrepedezik és lehet két vezeték összeért, csinált zárlatot és kivágta a biztosítékot jobb esetben és ezt jelezheti a műszerfal. De lehet az is hogy a csatlakozó érintkezői annyira elkoszolódtak hogy már nincs megfelelő kontakt. Meg ahogyan előttem is írták közös test pont is ehet ludas ezért lenne jobb a csatlakozót teljesen kikapni és jó alaposan átpucolni kontakttisztítóval, vagy féktisztítóval. Ha nagyon retkes akkor kaparni sem árt, megvárni mire kipárolog belőle az anyag és próbálni.
2019. febr. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
Én kábeltörésre tippelnék legelőször a sok nyitogatástól.
2019. febr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos hülye vagyok az elektronikai dolgokhoz, szóval az ilyen testpont és hasonlók semmit nem mondanak nekem. Megnézem a biztosítékokat, aztán ha ez sem segít, elviszem egy autó elektronikával foglalkozó szerelőhöz.
2019. febr. 8. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!