Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derby Huznter 50 ccm 2 T, ha...

Derby Huznter 50 ccm 2 T, ha lehúzom a gyertya pipát és próbálom indítani / a henger tisztítása végett, persze a gyertya is ki van véve / a gyújtó trafó körül szikrázik körbe. Ez természetes vagy hibás a gyújtó trafó?

Figyelt kérdés
Minden jó válaszolónak megy a zöld pacsi.
2019. febr. 8. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

ilyenkor a gyertyát benne kell hagyni a pipában, és rá kell tenni egy fém részre, hogy ott könnyebben ugrik a szikra.

A nagyfeszültség keresi a legrövidebb utat, és perszehogy a trafó környékén találja meg, ezért ott ugrik át(ott zárul a szekunder áramkör)még talán akkor is, ha nem párás, nem szennyezett a trafó kivezetése.


Dugj egy drótot a pipába, és tedd testre, hogy a szikra ne erőlködjön, ne keletkezzen olyan ív, ami nem igazán kedvező a szigetelést tekintve. Pláne ha a trafóban üt át...


jó a válasz?

2019. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ha nem, akkor told a pirosat...
2019. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nedugjál drótot sehová,mert úgy megßasz hogy felborulsz motorral együtt!

Másik pedig-aztán marhatiszta lesz az a henger mondhatom.

Milyen kosz az,amely a leömlőnél nem távozik??

Napi rendszerességgel kapkodod ki a gyertyát,hogy ennyire elérzékenyültél egy kis szikra láttán?😂

2019. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kerestem a pirosat de csak a zöldet találtam.Az is jó? :-DA válasz számomra kedvező,köszi.
2019. febr. 8. 17:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Haladóknak: gyújtás levesz,és úgy játszik
2019. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3-asnak.

A hengerből az esetleg felgyülemlett benzint köpetem ki.Tudom,kevésről lehet szó de jobban beindul ha vacakol és előtte nem indult be.Ez nem árt a motornak,csak egy kis plussz és akkor biztosabban indul be.Ez megfigyelésen alapszik.

Nem szedem ki naponta a gyertyát mert szépen és könnyedén indult,viszont jót nevettem a vezeték megfogásán és hát dob rajtam egyet.Ezzel tisztában vagyok csak zavarónak találtam a szikra ill.kis villámlások jelenlétét ott ahól nem számoltam vele.Na ezért bátorkodtam itt megkérdezni és nem a szakinál ahól évekig röhögnek rajtam.Érted már???Nálad sem talált5am a piros pacsit ezért a zöldre nyom,tam rá,neked az is jó??

2019. febr. 8. 18:00
 7/14 A kérdező kommentje:

5-nek.

Gyújtást levesz,ugy játszik.

Miiii vaaaan?Ezt rohadtul nem értem,mi játszik mivel?Nyomtam a zöldet de egy magyarázattal tartózól.Ha leveszem a gyújtást akkor nincs szikra,ezt értem,de annak meg mi a fontossága?Bele bonyolodtam,segítski de máris..

2019. febr. 8. 18:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Feltétlenül kell Neked szikra a hengerszellőztetéshez?

Erre gondoltam konkrétan

2019. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-nak

Ninmcs szükségem a kék villámra,csak a hengert akartam kiköpetni és akkor jelent meg ez a fránya . Szóval nem olvasod a válaszókat!Te tudod,azt hittem,hogy felhomályosítasz de épp az ellenkezőlye történt.Sebaj,mások már felhomályosítottak.De köszi a miot is?Ja,azt.

2019. febr. 8. 18:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Oké tesó,szedd ki a gyertyát add rá a gyújtást és dugd azt a drótot😂
2019. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!