Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen terepjárót vegyek?

Dikaz kérdése:

Milyen terepjárót vegyek?

Figyelt kérdés

Most érkeztem terepjáró vásárlás elé, pár félét nézegettem. Daihatsu feroza, mitsu pajero pinin , opel frontera, isuzu trooper. Első sorban benzines érdekel(inkább kisebb motorral). Túl kisméretű nemjó pl: samuraj. 1M ft-ig nézegettem.

Tapasztalatok, vélemények érdekelnének. A "vegyé ilyen Vé nyóóc landróvert mert a többi szar" emberekből elég köszi.



2019. febr. 9. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen emberek itt nincsenek. Isuzu az Diesel motorba jó, ha jól rémlik vagy nincs belőle benyás vagy 3.2-es kapható, Frontera, nos Apukámnak olyan a céges autója 2.2dtl , egy év alatt semmit nem csináltak vele , de egr hibás letilt 100 felett, fél éve nem foglalkozik vele a cég, de 90-ig elvan. Inkább 2.2 benzinest vennék ha vennék. Van a Kia Sportige (lehet rosszul írom) abból van 2.0 benzines, esetleg az jó, vagy Toyota Rav4. :)
2019. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az általad felsoroltakból a Pajero Pinint venném csak, de nehéz jó állapotút kifogni.

Viszont ahogy látom, kisméretűekben gondolkodsz. Én még belevenném a Honda HR-V-t, összkerékhajtással. Nagy a hasmagassága, könnyebb terepen az is simán elboldogul.

2019. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vitara 1.6. Benzines, olcsó és jó.
2019. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen célra kell? Mert ahányat felsoroltál, annyi féle...
2019. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
A Pajero Pinnin jó irány, igazi terepjáró. Mondjuk nekem csak nagy Pajero volt a hosszú, azzal van tapasztalatom, de meg is tudom erősíteni a véleményed, erdőbe például teljesen alkalmatlan volt. Titkos tipp a Land Rover Freelander, sokan lenézik, hogy nem is igazi terepjáró, és csak egy gagyi SUV, nos sógoromnak volt egy félterep gumival és csörlővel, brutál amire képes az az autó. És amúgy neki nem volt problémája vele, megbízható volt. Az Opel Fronterákat is szeretik, sokan azzal indulnak el Szibériába, Dakarra, ilyesmi, szóval rossz nem lehet.
2019. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A cél annyi, hogy vidéken vagyunk, szar az összes út rengeteg utat nyitnak ami csak kavicsos jó esetben. Különösebb erdei nagy terepezésre nem kell, maximum a hegyre feljárkálni. A kis volvom sajnálom mikor megyek és a főúton kikerült 3 kátyú után a 4. odaver. Egy nagyon szép 120e km es s40 gyönyörű állapotbab egyszerűen kár lenne érte. Egy igazi egyszerű, igénytelen kis benzinest szeretnék összkerékkel.
2019. febr. 10. 11:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre egy Suzuki WagonR+ teljesen elég.

Ha ragaszkodsz az összkerékhez, akkor Subaru Justy (Swift 4x4).

2019. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

"A Pajero Pinnin jó irány, igazi terepjáró."

A Pinin annyira igazi terepjáró, mint az öreganyám. Viszkós összkerékhajtása van, ha beragadsz a sárba, mire észreveszed, már szét is égetted. Vagy össze. Cuki kisautó, hasonlít a nagytesóra, de hogy terepjáró lenne...

A kérdezőnek azonban a kiegészítése alapján teljesen felesleges terepjáró. A kátyú a terepjáró alatt is kátyú marad, sőt, jobban megérzed benne. Egy valódi terepjáró a magyar utakon nem csak a vesekövet rázza ki belőled de a vesédet is.

Nincs szükség összkerékhajtásra, hiszen nem mocsárba készülsz, és nem hiszem hogy akkora kátyúk lennének a főúton, hogy nem hoz ki ha csak két kerék hajt.

Vegyél bármit aminek nagyobb kerekei vannak és olyan öreg, hogy nem sajnálod.

2019. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Üljön wagonr+ ba aki szeretne. Egyszerű volt a kérdés... a felsoroltak közül melyik? illetve van e tapasztalat...
2019. febr. 10. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!