Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy éri meg egy prémiumautóva...

Akosszabo kérdése:

Hogy éri meg egy prémiumautóval taxizni? (pl. Mercedes E osztály, BMW 5 kombi, Volvo V60 stb. )

Figyelt kérdés
Egy csomó ilyen prémiumautót látok taxizni Budapesten. Hogy éri meg ezeket fenntartani? Vagy bérlik és nem a sajátjuk?

2019. febr. 10. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha bérlik akkor olcsóbb az autó ?
2019. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy egy E Mercedes, vagy Audi A6 fenntartása többszörösébe kerül egy Skoda Superb fenntartásának. Picit drágább, igen, de abszolút megéri, mert általában ezeknek több munkájuk van, és az utasok is gazdagabbak, van hogy több borravalót hagynak, ilyesmi.
2019. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1-es képzeld el, ha lízingelik olcsóbb igen. ÁFA-t el lehet írni, javításokat, szervízeket, gumi cseréket...
2019. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A taxis ha papíron igazolja a 90 százalékos taxikent használatot akkor lízing nélkül is elszamolhatja az áfáját.


Tanits mesterem.

2019. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

:D


ment a pacsi ezekért az aranyköpésekért :D


amúgy meg, egyezünk meg abban, hogy nekem jelenleg egy újabb E220d-m van, All terrain, ezelőtt meg egy w211-em volt, E280.


Mint ahogy gondoljátok, ezzel az alig fél éves kocsival nem sok bajom volt.

Természetesen a Mercinél szerződésre viszem szervízeltetni.


A régi paripám pedig, igen jól bírta a strapát 10 évig.

Cseréltem amit kellett, az utolsó pár év előtt bekrepált a váltója.

Végül, még használtam miután megcsináltattam 2 évig, de finomabban, egy kisebb városi kocsi mellett.

Utána szedtem az újat, és megszolgál minden egyes garast, amit rátettem.


Ezután is mindig Merci büszke tulajdonosa leszek.


Ja, és igen, megéri E osztállyal taxizni, de legyen T modell (kombi).


Németország, Görögország ,Ciprus csak néhány azon országok közül, ahol a főbb városok repterein ilyen jószágok várakoznak.

Találjátok ki, hogy miért.

2019. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
5ös fäszát dicsekedtél, csak a kérdésre nem válaszoltál semmit, bravó.
2019. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már ha persze nem valami kamus hülye gyerek vagy, a szmájlikból ítélve, meg a helyesírási hibákból.
2019. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem írsz Te egy kiadós választ?


Személyes tapasztalatot írtam a Mercik általános megbízhatóságáról.

2019. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sárga taxiként Budapesten nem éri meg, de sok cég üzemeltet 5*-os szállodáknak házi fuvar szolgáltatást, ahol erre igény van. Úgy nem köt a hotel szerződést a fuvarozóval, ha nem vesz fel a sofőr öltönyt minden munkanapra és nem üt meg a jármű legalább egy bizonyos presztízs szintet - az V. kerületben amiket látsz azok jellemzően ilyen helyekhez tartoznak - mivel nem hivatalos taxi elvileg nem várakozhat a főváros által üzemeltetett taxidrosztokban, de a hotel előtti parkolóban igen. Ezek gyakorlatilag mást sem csinálnak, mint a reptér felé hozzák-viszik a legdrágább budapesti szállodákban lakó vendégeket vagy épp a városba viszik őket ha oda kívánkoznak. Erre a célra a Dacia, Toyota, Skoda és társai kizáró okok.
2019. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
+A Mercinek van megint konkrétan taxis felszereltségű E-osztálya, amiben nincs benne egy csomó olyan extra ami a magánszemélyek számára elérhető E-osztályban alapáron benne van - annál is fapadosabb - cserébe többé-kevésbé (inkább kevésbé) versenyképes próbál lenni a Superb-vel és más tipikus taxis modellekkel. Aki nagyon fiatal az nem emlékszik rá, de évtizedeken keresztül a Merci volt "a" taxis autó - mással szinte nem is fuvarozott senki, aztán a megbízhatatlanságuk meg magas áruk miatt kiszorultak erről a piacról. Most próbálják újra helyreállítani a régi renoméjukat a személyszállító körökben és megkörnyékeztek egy csomó céget "jó" ajánlatokkal, de igazából ez inkább csak látszatintézkedés, a Merci már soha nem lesz újra egyeduralkodó a taxi piacon.
2019. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!